Dalsza część artykułu

Temat przeniesiony do archwium.
Miałam dodać cały, ale jakoś strasznie się rozleniwiłam i napisałam tylko jeden akapit rozwinięcia :(
Czuję, że jest beznadziejny i nie wiem co z tym faktem zrobić.
Help with every step
The race has commenced with the firing of the starter's gun. They’re running. You can see sweat on their foreheads. They’re quick and motivated. They aren’t running for their own benefit – they’re doing it for Alice – a little girl with a congenital heart defect.
The charity run took place on Saturday, 25 April 2015. As soon as I heard about such an event, I immediately decided to help in its organization. Pro-social activities, especially helping other people – it might be said that nowadays are trendy, especially among young people. I’ve decided to take part in the action for entirely different reasons. My mother always told me, how important is it to help other people selflessly. Helping others gives me a lot of satisfaction and the feeling that I do something good.

Nie wiem czy cos dopisać, bo mam uczucie, że jakby taki nieskończony wydaje się ten akapit, to co podkreśliłam wydaje mi się, że jest bardzo niepoprawnie.
Pomagałeś lokalnej organizacji w przeprowadzeniu biegu charytatywnego w swoim mieście. Napisz artykuł do szkolnej gazetki, w którym opiszesz, co skłonił cię do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, oraz wyjaśnisz, na co zostaną przeznaczone zebrane środki, aby zachęcić czytelników do wspierania tego typu działań.
Zapomniałam o poleceniu.
Pro-social activities, especially helping other people, may be said to be trendy among young people nowadays
wyrzuciłbym 'entirely'
how important it is to...
reszta wydaje sie ok, na maturze za taki poziom dostalabys maksa albo prawie maksa
Dlatego, ze dopiero pozniej dowiaduje sie ze 'race' byl w przeszlosci, to musimy zaczynac tak....The race commenced with the ... nie za bardzo jest jasno, czy opowiadasz o teraz czy o przeszlosci....
You 'can' (could) see (brak przedimka) sweat on their foreheads.
They 'aren’t' (nie za bardzo lubie ta kombinacje, lepiej ...are not) running for their own benefit – they’re doing it for Alice – a little girl with a congenital heart defect.
tak, roznice czasow w dowch akapitach wprowadzaja zamieszanie
po nowadays brakuje podmiotu zdania
nie ma uzasadnienia dla HAVE decided
w zdaniu z mother wyrzuc przecinek i zmien szyk (pytania w mowie zaleznej)
oo dziekuję ślicznie, z tym how it is -,- wiem, że zdanie twierdzące, ale zawsze podświadomie pisze pytanie, potem przy sprawdzaniu zawsze to samo
A więc w 1 akapicie wszystko w Past Simple?
Bo to jest tak ze ten pomysł to troche ściągnęłam, jak mam artykuł przykładowy w książce to jest tak:
Six couples are moving around the dance floor..... they are quick, graceful and precise..... itp itd
such an event = takie wydarzenie, a więc nie to konkretne.
help in organising it

pierwszy akapit nie jest zly, ale bylem przekonany, ze drugi bedzie podobna relacja i potem bylem zaskoczony. Nic nie zmieniaj, mozesz dodac wielokropek na koncu akapitu
Dobrze :) to zabiorę się dalej do pisania i z pewnością skorzystam z rad :)
Tylko ciekawe kiedy, wiedziałam, że trzeba był się zabrać za to przed świętami :
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie