Overlooking czy a view które zdanie jest poprawne?

Temat przeniesiony do archwium.
Chcielibyśmy pokój z widokiem na morze.

Która wersja będzie poprawna czy oby dwie są dobre?

1.We'd like a room overlooking the sea.

czy

2.We'd like a room a sea view.
a jak sądzisz?
Jak dodasz słowo i zmienisz przedimek w jednym z nich, oba będą ok.
W którym zmienić słowo i dodać przedimek? 1 czy 2?
Jedno zdanie brzmi 'Chcielibyśmy pokój widok na morze';)
Chodzi o to?
2.We'd like a room a sea view.

teraz ok?
We'd like a room with a sea view.
tak
ok, ale jest roznica pomiedzy 'overlooking the sea' a 'with a sea view'.
Jaka różnica?
Overlooking to mniej więcej musisz podejść do okna albo wyjść na balkon i spojrzeć na dół.
Np
My balcony is overlooking a busy street.
with /ocean/ view = siedzisz gdzieś tam w pokoju, spoglądając na okno widzisz ocean czy tam góry czy jakiś krajobraz;)
edytowany przez Aaric: 11 lut 2016
wlasnie to.
Niekoniecznie coś musi stać (czy - jak balkon - wisieć) bezpośrednio nad czymś innym. Wystarczy, że po prostu będzie ponad tym umiejscowione. W sensie, że jeśli dom albo wzgórze overlooks the ocean, to wystarczy na zboczu usiąść i popatrzeć na fale, nie trzeba się jakoś specjalnie w dół pochylać. W domu postawionym na takim wzgórzu można, jak mi się wydaje, oglądać pływające jachty z sypialni, nie tylko z tarasu.

Uzupełniam, bo niepotrzebnie chyba podkreślacie (Aariku i terri) konieczność wychylenia się. Na potwierdzenie, zdjęcie hotelu Panorama: http://stephenking.wikia.com/wiki/Overlook_Hotel

Różnica miedzy view a overlook jest tylko taka, że ten pierwszy może być z dołu, z góry albo z tego samego poziomu, a drugi - tylko z góry.
Ja nie napisałem nic o konieczności wy/pochylenia się;)
Np
Our unit's balcony overlooks the parking lot, but it still has a nice view of the beach.
Fakt, trochę nadinterpretowałem. Jednak nadal przy overlook podejście do okna nie musi być konieczne. Może, ale nie musi, w zależności od konkretnej sytuacji. Wydaje mi się, że różnica polega na czymś innym, tylko tyle chciałem napisać:-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Nauka języka