streszczenie pracy magisterskiej - proszę o sprawdzenie poprawności tłumaczenia

Temat przeniesiony do archwium.
hej, miałam za zadanie przetłumaczenie streszczenia mojej pracy magisterskiej. Zrobiłam co mogłam ale nie jestem pewna czy mam dobrze, zależy mi by sprawdził ten tekst ktoś kto faktycznie się zna na języku angielskim, z góry dziękuję :)

tekst po polsku:

Praca ma na celu opisanie wpływu przynależności do Związku Harcerstwa Polskiego na rozwój krajoznawstwa wśród członków organizacji. Na zwiększenie ich zainteresowania historią, walorami przyrodniczymi i antropogenicznymi swojego regionu oraz kraju. W rozdziałach podane są przykłady na to, iż Związek Harcerstwa Polskiego kładzie duży nacisk w swoich metodach wychowawczych oraz w programie pracy na poznawanie swojego kraju, jego geografii, kultury, historii, ucząc swoich członków ciekawości świata, szacunku do ojczyzny oraz kształtując w nich postawy patriotyczne.
Pierwszy rozdział traktuje o idei powstania i funkcjonowania ZHP oraz o celach wychowawczych, które stawia sobie kadra w pracy z młodzieżą. Ponadto opisana jest historia światowego scoutingu oraz polskiego harcerstwa. Drugi rozdział skupia się na krajoznawstwie, opisana została jego definicja, cele oraz historia w Polsce. Poza tym ukazane są dzieje Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, cele, którymi się kieruje oraz przykłady działania Towarzystwa. W dalszej części rozdziału opisane są rodzaje odznak PTTK oraz proces związany z ich zdobywaniem. Na końcu drugiego rozdziału przedstawione są najważniejsze postulaty porozumienia PTTK i Związku Harcerstwa Polskiego, zawartego 9 marca 2006 roku. Rozdział trzeci traktuje o krajoznawstwie w drużynach harcerskich, czyli o tym jak w praktyce członkowie ZHP obcują z turystyką, krajoznawstwem oraz w jaki sposób poznają swój region i kraj. Zdefiniowana jest rola drużyn wędrowniczych w środowiskach harcerskich; opisane jest znaczenie Watry wędrowniczej, jako najważniejszego w roku harcerskim wydarzenia tej grupy metodycznej. Ponadto zamieszczono informację o różnych specjalnościach i znakach służb, podano jak przebiega proces ich zdobywania, oraz jaki był cel ich utworzenia. W dalszej części rozdziału opisany został Harcerski Klub Turystyczny „Azymut”, jako harcerska, specjalnościowa jednostka turystyczno - krajoznawcza. W ostatnim podrozdziale rozdziału trzecie-go wskazane są bazy obozowe ZHP, w atrakcyjnych turystycznie regionach wraz z po-daniem przykładów. Ostatni rozdział merytoryczny tej pracy – rozdział czwarty traktuje o krajoznawstwie w ujęciu historycznym. Podano przykłady obiektów historycznych i zabytkowych będących pod opieką harcerzy. Ponadto opisano wraz z przykładami imprezy o tematyce historycznej organizowane przez środowiska harcerskie. Pod koniec rozdziału ukazano jak popularyzuje się historię w drużynach - poprzez organizację zbiórek o tematyce historycznej oraz przez nadawanie drużynom imion znanych patronów; opisano rolę Drużyny Reprezentacyjnej Związku Harcerstwa Polskiego. Piąty rozdział poświęcony jest analizie badań ankietowych przeprowadzonych wśród członków Związku Harcerstwa Polskiego, ponadto zamieszczono formularz kwestionariusza ankietowego. Pracę kończy zamieszczenie podsumowania, bibliografii oraz spisu fotografii

tekst po angielsku:

The main aim of the work is describe the influence of belonging to The Polish Scouting and Guiding Association (ZHP) on the development of the touring among their members. To increase their interest in history, natural and anthropogenic values their region and co-untry. In the chapters you can see examples that The Polish Scouting and Guiding Asso-ciation pays great attention in its methods of education and in the work program for the study of their country, its geography, culture, history, teaching its members the curiosity towards the world, respect for the country and forming their Patriotic attitude. The first chapter treats about the idea of creating and functioning of the ZHP, and the objectives of education, which puts the team in working with youth. It also describes the history of the world and polish scouting. The second chapter focuses on touring described its definition, purpose and hisotry in Poland. In addition, treats about the Polish Society Tourist-Touring (PTTK), its goals, which guides, and examples of the work of the Society. In the further part of the chapter describes the types of PTTK’s icons, as well as the processes associa-ted with their achievement. At the end of the second chapter presents the main tenets of the agreement of PTTK and ZHP concluded on 9 March 2006. Chapter three treats about the touring in teams of scouts, that is, how in practice, participants of ZHP communicate with tourism, touring, and how they get to know their region and country. Further, it defi-nes the role of Rover scouting teams in the scout community, described the value of Watra wędrownicza as the most important scouting event of the year in this methodical group. In addition, given information about the different professions and duty's signs, indicated the process associated with their achievement, and what was the purpose of their creation. In the further part of the chapter tells of the Scouting Tourist Club "Azymut", as guide, spe-cial activity unit dealing with tourism and touring. In the final section of the third chapter, provided the base camp of ZHP in attractive tourist regions with examples. The latest chapter on basis of content in this work, that is, the fourth chapter treats of the touring in the historical aspect. Examples of historical objects, under the care of the scouts. It also describes, with examples of events of historical subjects, organized by scout community. At the end of the chapter shows how popularity with history in scout teams across the organization meeting about historical subjects and the assignment of teams the names of famous patrons, in addition, describes the role of the Representative Team of The Polish Scouting and Guiding Association. The fifth chapter is devoted to the analysis of studies conducted among members of the Union of Polish Harcerstwo, in addition, questionnaire form of survey. The work ended with summary, bibliography and a list of photos.
to jest za dlugie. Ma byc polowa z tego.
za długie na pracę magisterską czy na sprawdzenie przez Was? streszczenie jest sprawdzone i zatwierdzone przez promotora także na pracę mgr raczej nie. A co do sprawdzenia, to wiem, że tekst jest długi, ale nawet jakaś część sprawdzona będzie mi na rękę.
values their county = wartości ich kraj
touring = turystyka, podrozowanie, czy to jest 'krajoznawstwo'?
there are examples showing that
kladzie duzy nacisk = sets great store.... by the study of their country...

which puts the team = co stawia drużynę
described - w czasie przeszlym?
w kolejnym zdaniu brak podmiotu przed treats
which guides - niezrozumiale
w kolejnym zdaniu brak podmiotu przed describes
odznaki - badges
brak podmiotu przed presents
communicate with tourism = porozumiewac się z turystyką

dlugie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie