Tłumaczenie zdan (tylko 11 :P)

Temat przeniesiony do archwium.
1. If she behaves so childishly, I 'll have to talk with her seriously. (Jeśli będzie zachowywać się tak dziecinnie, będę musiał...)
2. Katy who is one of our best volunteers, has been working for more than 10 years. (tutaj chyba dokładnie tego nie przetłumaczyłam - Katy, która jest jedną z naszych najlepszych wolontariuszek, pracuje od ponad 10 lat.
3. Finally, we managed to sell our twenty-year-old car. (W końcu udało się nam sprzedać nasz dwudziestoletni samochod)
4. The child was so happy, because ? he/she?? got a rocking horse for Christmas ( Dziecko było szczęśliwe, bo dostało na gwiazdkę konika....) możę po prostu pomine podmiot i samo got?
5. She works in one of the most renowned lawyer's office in this city. (Ona pracuje w jednej z najbardziej renomowanych kancelarii adwokackich w naszym miescie)
6. Initially, I hesitated, but then I decided to help her (początkowo wahałem się, ale potem postanowiłem..)
7. It's the first Polish film raising the problem of abortion To jest pierwszy polski film poruszający problem aborcji
8. The title song was written by..Tytułowa piosenka została napisana przez...\
9. Despite being a compulsive smoker, my grandfather (nie wiem jaki czasownik dac reached?) over 80 yearsPomimo, że moj dziadek był nałogowym palaczem przezył ponad 80 lat
10 They're convinced that nothing will happen, but I think that they're wrong. Somebody may find out about it and report it to the police Są przekonani, ze nic sie nie stanie, ale mysle, ze nie maja racji. Ktos moze się dowiedzieć i zgłosić to na policję
11 Her red and white wedding dress was breathtaking. It was decorated (?) by rubins. I had never seen such a glamorous/goregous dress before Jej biało-czerwona suknia slubna zapierała dech. Była udekorowana rubinami , nigdy wczesniej nie widzialem..
dress decorated with rubies
lived over 80 years
1 nie with
5 lawyer offices
4. możę po prostu pomine podmiot i samo got? nie
1 to
5 wdlg slownika longmana poprawnie
4 ale to jest dziecko, tam nie ma okreslinej plci nie moge napisac she lub he mam napisać it?
1 to ->>>ok
5 wdlg slownika longmana poprawnie - >>>>>>niestety to nie jest poprawnie i tyle.
4 ale to jest dziecko, tam nie ma okreslinej plci nie moge napisac she lub he mam napisać it? >>>>tak
5 masz dwa bledy
a. offices - musi byc liczba mnoga
b. lawyer's offices = to bedzie raczej rozumiane jako: biura tego samego prawnika
napisz 'law offices'
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia