Proszę o sprawdzenie tego tekstu

Temat przeniesiony do archwium.
to jest wersja po angilesku

ul. Powstańców 3/23
Rzeszów

Friday, November 30th


Dear Kate,
Thanks for your letter. 10I am for the Saint Helena Island. I arrived at 12.00. On airplane I sat near girl, which she had for name Julia. When slept to snore, because for her I couldn’t slept. I met her.


After we to visited region. We saw many volcanos. It was very beautiful. We to climbed peak. View was amazing. I to tripped over for stone. That was a close shave! I almost to ran into a volcano.

Latter we flew for Angola. It was very interesting. We saw hoe live people and how have culture. At 12.00 p.m. we flew for Island. For saint Helena Island I saw very beautiful sunset.

The next day we spent all afternoon for surfing. We swam and sunbathed. For beach I met many people. This evening I got bonfire. We told very scary story.

Write soon!

Love,
Paulina

A to po polsku :

ul. Powstańców 3/23
Rzeszów

piątek, 30 listopada

Droga Katarzyno,

Dzięki za twój list. Jestem na wyspach świętej Heleny. Przyleciałam o godzinie 12.00. leciałam z polski około 7 godzin. W samolocie siedziałam obok dziewczyny, która miała na imię Julia. Gdy spała strasznie chrapała. Przez to ja nie mogłam spać. Bardzo się z nią zaprzyjaźniłam.

Później razem zwiedzałyśmy okolicę. Widziałyśmy wiele wulkanów. Były bardzo piękne. Wychodziłyśmy na sam szczyt ich. Widoki Były niesamowite. Potknęłam się o kamień. Mało brakowało. Prawie wpadłam do wulkanu.

Potem poleciałyśmy do Angoli. Było bardzo interesująco. Zobaczyłyśmy jak żyją i jaka maja kulturę. O godzinie 12 poleciałyśmy z powrotem na wyspę. Na wyspie świętej Heleny Widziałam wspaniałe zachody słońca.

Na następny dzień spędziłyśmy całe popołudnie na surfing. Pływałyśmy oraz opalałyśmy się. Na plaży poznałam wielu miłych ludzi. Wieczorem przy ognisku. Opowiadaliśmy straszne historie.

Za kilka dni wyjadę z wyspy. Gdy wrócę, opowiem ci jak było w ostatnim dniu mojej podróży.

Odpisz szybko!

Pozdrawiam,
Paulina

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie