Pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Mam KILKA pytan: Miałam taka parafraze: All women should examine themselves i miałam wstawic ARE. Możliwa jest konstrukcja are to?
Drugie pytanie czy to zdanie jest poprawne: Mary has had to take care of him since he had an accident?
Trzecie pytanie mozna powiedziec: As they are late we may start dinner without them, czy musi byc may have to.
Czwarte pytanie było zdanie : Why is she wearing a fur coat? I tu pada odpowiedz: She ...... be cold. Moze byc may?
Z góry dziekuje bardzo :)
>Mam KILKA pytan: Miałam taka parafraze: All women should examine
>themselves i miałam wstawic ARE. Możliwa jest konstrukcja are to?
raczej bedzie:
All women ARE supposed to examine themselves.

>Drugie pytanie czy to zdanie jest poprawne: Mary has had to take care
>of him since he had an accident?
dobrze

>Trzecie pytanie mozna powiedziec: As they are late we may start dinner
>without them, czy musi byc may have to.
w tym wypadku raczej ...we may have to...

>Czwarte pytanie było zdanie : Why is she wearing a fur coat? I tu pada
>odpowiedz: She ...... be cold. Moze byc may?
moze
Dziekuje bardzo :)
Przy tym trzecim miałam własnie problem bo ja to odebrałam jako pozwolenie na rozpoczecie bez nich.....
tak to rozumiem 'skoro sie spoznaija, mozemy zaczynac bez nich'
'we may have to' odnosi sie do przyszlosci 'as they are late' do terazniejszosci - gdyby tam bylo 'if they are late', to bylby 1st conditional i may have to byloby ok, ale nie jest.
As they are late we may start dinner
>without them

>tak to rozumiem 'skoro sie spoznaija, mozemy zaczynac bez nich'
>'we may have to' odnosi sie do przyszlosci 'as they are late' do
>terazniejszosci - gdyby tam bylo 'if they are late', to bylby 1st
>conditional i may have to byloby ok, ale nie jest.

As they are late, we may start dinner without them. (Poniewaz sie spozniaja, byc moze zaczniemy obiad bez nich).
As they are late, we may have to start dinner without them. (Poniewaz sie spozniaja, bedziemy musieli zaczac obiad bez nich).
As they are late, we have to start dinner without them. (Poniewaz sie spozniaja, musimy zaczac obiad bez nich).

Kazde z powyzszych zdan ma sens, w zaleznosci od tego, co chcemy wyrazic. Mowienie o czyms takim, jak wystepowanie 1st conditional jest tutaj nie na miejscu.

'Skoro sie spozniaja, mozemy zaczynac obiad bez nich' byloby 'As they are late, we can start dinner without them', ale merytorycznie te zdanie nie pasuje - tu nie chodzi o to, czy jest mozliwosc zaczac obiad bez kogos; raczej (skoro sie na kogos oczekuje) powiemy 'bedziemy (chyba) musieli zaczac obiad bez nich'.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia