błagam was mam to na jutro!!

Temat przeniesiony do archwium.
musze odpowiedziec na pytania do obrazka, ale uwierzcie mi ze kompletnie nie mam pomysłu ( mysle nad nimi już 30 min) bo w dodatku mam uzasadnić dwoma argumentami! BŁAGAM WAS!!

Rysunek przedstawia zniszczony dom klęskami zywiołowymi.
Dla mnie te pytania to praktycznie jakby te same. do glowy mi przychodzi tylko ze potrzebuja pieniedzy, schronienia, jedzenia, odzieży... a to musi byc troszke rozbudowane, tak z 2 zdania do każdego

1. What kind of help do you think the people in this area need now?
2. How can we help people from areas affected by natural disasters.

Tu napisałem: We can give some money, blood, clothes and eats and we can work as voluntary worker in charity. - to trzeba jakos rozbodowac - tak z 1 zdanie by sie przydało, ale serio ja nie wiem!!!
As we can see everything is destroyed in this area and people living here for sure need help. We can give them some money because it will be difficult to rebuild their houses and bring normal life back without necessary money. They also need some food and clothes. These people are hungry and have nothing to wear so we could give it to them. Sending volunteers is also imperative. These people are experienced and help them surely.

Nie rozbiłam tego na dwa pytania ale z tego tekstu co napisałąm może coś Ci pomoże
Poszukaj sobie w sieci artykułów o klęskach żywiołowych, np. po haśle Katrina. Dużo wtedy pisano o tym jaka pomoc jest potrzebna ofiarom, dlaczego właśnie taka i co można zrobić.

Ale nawet z tego co już masz (BTW food nie eats) możesz coś wykombinować. Zamiast zwykłej wyliczanki napisz, że właściciele nie mają gdzie mieszkać, więc trzeba im znaleźć jakiś dach nad głową. Jeśli dom został zniszczony w powodzi, to potrzebne są środki czystości i osuszenie budynku. Jeśli huragan albo trzęsienie ziemi, to materiały budowlane. Po prostu do każdej rzeczy dopisz dlaczego jest im to potrzebne. Potrzebują odzieży? Dlaczego? Bo to co mieli nie nadaje się do użytku/zostało zniszczone. Itd., itp.
w ostatnim zdaniu will help them;)

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie