ktos moze mi pomoc roszyfrowac/sprawdzic ?

Temat przeniesiony do archwium.
hej mam dosc takie niewdzieczne zadanie i potrzeba mi pomocy bo ja juz nie mam pomyslu. mam do rozszyfrowania 3 hasla z 10 i kompletnie wysiadam. nie mam juz pomyslu. dotyczy to reklamy
d i h o g a r n
e a t r e s f u
l l e e a f t

2. nie chce zasmiecac wiec jesli ktos moglby mi rzucic okiem i sprawdzic to bo nie jestem pewna. (profit, currency, inflation, interest rate, exchange rate, monetary policy, mortgage, profit, fluctuate, loan, asset)
1.currency- the system or type of money that a country uses.
2.interest rate- the percentage amount charged by a bank etc when you borrow money or paid to you by a bank when you keep money in an account there.
3.exchange rate- the rate at which the money of one country can be changed for the money of another country.
4.monetary policy- the actions of a central bank, currency board, or other regulatory committee, that determine the size and rate of growth of the money supply, which in turn affects interest rates.
5.fluctuate- to change or vary between one level or another.
6.inflation- a general, continuous increase in prices.
7.asset- something valuable belonging to a person or organization which can be used for the payment of debts.
8.loan- a sum of money which is borrowed, often from a bank, and has to be paid back, usually together with an additional amount of money that you have to pay as a charge for borrowing the money.
9.mortgage-a legal arrangement by which you borrow money from a bank or similar organization in order to buy a house, and payback the money over a period of years.
10.profit- money that you gain by selling goods or doing business, after your costs have been paid.
Co sprawdzić? Te definicje? One wyglądają na przepisane ze słownika. Myślę, że słownik się nie myli :)
nie nie czy dobrze dopasowalam :p to co jest w nawiasie. przepraszam za niedoslownosc ale jestem juz zmeczona siedze na clipie i rozwiazuje pelno zadan. niektore po prostu mi mozg lasuja i sa jakies z kosmosu totalnie.
dobrze
acha, no to dzieki :)
lleeaft- leaflet
eatresfu- features
W tym momencie tylko to mi przyszlo do glowy ;-)
Pozdrawiam
ohoho to pewnie musi byc to. No jestem pod wrazeniem :)
chyba bede tu zamieszczac czesciej jakies zadania do sprawdzenia.:P Np passive voice, ktorego kompletnie nie umiem przyswoic. Czarna magia for me.
dihogarn- girandho
cos co sie porusza,podobne do zyrandola albo swiecznika
taki fajny wynalazek reklamy;-)u nas nie wiem czy spotykany!?

opisy z finance docs sa ok.
dzieki wielkie :) bog wynagrodzi w dzieciach :)
Dzieki ;-) i nie tylko ::-)))
oj to jednak nie chodzilo o ten wynalazek a o Hoarding. Ale to nic. Zdarza się. To nic lece dalej z tymi zadanianmi, chce juz je miec za soba.
Milego i dobrego zakonczenia ;-)
hehe dzieki. Ale na pewno umieszcze tu jeszcze nie jedno zadanie do sprawdzenia.
Clip to marny wynalazek bo nie mozna tam poprawic. A ocenka z ang na koniec musi byc zadowalajaca. Wiec wole nie ryzykowac.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia