problem z tłumaczeniem.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, tłumaczę badania nad sprawcami przestępstw seksualnych. Utknęłam w jednym miejscu, bardzo proszę o pomoc.
Lunsky (2003) states that people with ID with high depression scores are lonelier
and have higher stress levels than comparison participants who report being less depressed. Gender differences emerge, because not only are women with ID
more likely to be depressed than men, but those who score highly on depression report more prior abuse, poor social support from family, and unemployment.

Lunsky (2003) stwierdza, że osoby upośledzone intelektualnie osiągające wysokie wyniki na skali depresyjności mają większe poczucie osamotnienia i wyższy poziom stresu w porównaniu z badanymi mniej depresyjnymi. Należy zwrócić uwagą na różnice płci, gdyż kobiety z obniżoną inteligencją są nie tylko częściej bardziej depresyjne niż mężczyźni, ale ???????????????


przetłumaczyłam to tak:

Lunsky (2003) stwierdza, że osoby upośledzone intelektualnie osiągające wysokie wyniki na skali depresyjności mają większe poczucie osamotnienia i wyższy poziom stresu w porównaniu z badanymi mniej depresyjnymi. Należy zwrócić uwagą na różnice między płciami, gdyż kobiety z obniżoną inteligencją są nie tylko bardziej skłonne do depresyjności niż mężczyźni, ale u tych, które uzyskują wysokie wyniki na skali depresyjności obserwuje się więcej nadużyć seksualnych i fizycznych z okresu dzieciństwa, słabe wsparcie ze strony rodziny i wyższy wskaźnik bezrobocia.
Proszę o sugestie i poprawki, no i o pomoc w kolejnym zdaniu:

Depression is related to low self-esteem, poor perceptions of social attractiveness and low group belongingness.
Cytat: olajam
Witam, tłumaczę badania nad sprawcami przestępstw seksualnych. Utknęłam w jednym miejscu, bardzo proszę o pomoc.
Lunsky (2003) states that people with ID with high depression scores are lonelier
and have higher stress levels than comparison participants who report being less depressed. Gender differences emerge, because not only are women with ID
more likely to be depressed than men, but those who score highly on depression report more prior abuse, poor social support from family, and unemployment.

ale częściej w przeszłości były ofiarami molestowania? przemocy?, częściej dośaiwdczały niewystarczającego wsparcia ze strony rodziny i częściej są?były? bezrobotne

Jakie jest rozwinięcie skrótu ID?
Pomoc w kolejnym zdani - nie wiem, czego nie rozumiesz.
Cytat:
Jakie jest rozwinięcie skrótu ID?

intellectual disability
Temat przeniesiony do archwium.