pomoc w tłumaczeniu

Temat przeniesiony do archwium.
mam do przetłumaczenia streszczenie moje pracy. Jestem w trakcie tłumaczenia, prosilabym o pomoc, nie wiem jak napisac:
Opisano
Przedstawiono
Scharechtyzowano
mam klopot z gramatyką, nie wiem w jakim czasie?
cos tam is described
albo
the first chapter describes...
Mógl by ktos zerknąc czy nie ma blędow w tłumaczeniu, byłabym wdzięczna.

Problem oczyszczania ścieków na terenach wiejskich.
Słowa kluczowe: kanalizacja wsi, przydomowe oczyszczalnie ścieków
Streszczenie:Celem niniejszej pracy jest przedstawienie problemu odprowadzania ścieków na wsi.
Opisano problem oraz stan rzeczywisty w odniesieniu do konkretnych miejsc oraz literatury. Scharakteryzowane zostały indywidualne gospodarstwa, których problem dotyczy. Podano możliwe przyczyny takiej sytuacji na wsiach.
Ważnym punktem pracy jest również przedstawienie wpływu nieodpowiednio odprowadzanych ścieków na otaczające środowisko.
Przeprowadzono ankietę wśród mieszkańców wsi. Wiek badanych osób mieścił się w granicach 30-70 lat. Na podstawie ankiet przedstawiono możliwe rozwiązania oraz kosztorysy przydomowych oczyszczalni ścieków
Podsumowując pracę porównano koszty instalacji szamba z kosztami przydomowej oczyszczalni ścieków. Odniesiono się do stanu kanalizacji na wsi sprzed kilku lat oraz porównano go ze stanem istniejącym.


The problem of wastewater treatment on countryside
Keywords: sewage system in the country, home sewage treatment plants
Summary: The aim of this paper is to present the problem of draining off of sewage. Describes the problem and actual situation in respect of the specific places and literature. Individual farms were characterized in villages which the problem is relating. Given the possible causes of this situation in the villages.
The most important point in this paper is to present of impact inadequate draining off of sewage on the surrounding environment.
Questionnaire was conducted among rural residents. The average of respondents age was between 30-70 years old. Based on surveys is presented possible solutions and estimate of home sewage treatment plants.
Summary of the paper is compared to the cost of installing septic tank with home sewage treatment plants. Referes to the state of sewage system in the country a few years ago and compared it with the facts of a case.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia