Czy należy użyć przedimek "the" przed nazwą uczelni?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Mam pytanie dotyczące zastosowania przedimka "the" przed nazwą uczelni.
Nazwa znajduje się w nagłówku. Na górze jest nazwa w języku polskim, a linię niżej w nawiasie nazwa angielska. Wygląda to mniej więcej tak:
Cytat:
Politechnika Wrocławska
(The Wrocław University of Technology)

Ponieważ, wysłałem mój suplement do poprawy. Tłumacz teraz twierdzi, że się nie używa przedimka "the" przed nazwą uczelni w tym przypadku, ponieważ jak stwierdził nie używa się "the" przed nazwami miejscowości w nagłówkach i tytułach.

Natomiast moje zdanie jest odmienne, gdyż uważam że należy użyć przedimek "the" z dwóch powodów. Po pierwsze mamy wyrażenie z "university of" jak i również wiem, że "the" stosujemy przed nazwami instytucji użytku publicznego oraz organizacji, jeśli pierwszy człon stanowią nazwy miast.

Czy mam rację?

Z góry dziękuję za pomoc.
Nie ze nie powinno sie. W naglowkach /np. artykulow w gazecie/ czesto omijane sa przedimki i czasem inne slowa zeby w skrocie przekazac czytelnikowi przekazac o czym dany artykul jest.
Podwojne przekazac, ....darn;)
Czyli rozumiem, że użycie przeze mnie w tym przypadku "The Wrocław University of Technology" jest poprawne?
edytowany przez autominus: 08 paź 2013
Bez "the"!!!
Cytat: anita297
Bez "the"!!!
Wroclaw University of Technology
Politechnika Wrocławska
czy w takich sytuacjach wejście na stronę danej uczelni i obejrzenie jej wersji angielskiej ma racje bytu? Tzn. czy angielska nazwa tej uczelni przedstawiona w jej logo będzie ok?

Upraszczając, czy jeśli będę w sytuacji jak autor wątku i wejdę na stronę uczelni a tam będzie z "the" lub bez "the" to mogę to wziąć jako formę właściwą/poprawną, czy to może ulec zmianie w zależności od tego gdzie nazwę umieszczę?
Temat przeniesiony do archwium.