Ain't - podstawa gramatyczna, miejsce w bardziej złożonych zdaniach?

Temat przeniesiony do archwium.
Drodzy państwo, kiedy stosujemy "ain't", czy podlega ono ogólnym zasadom gramatycznym? Pytam ze względu na to, że często słyszę "ain't" używane z podwójnym przeczeniem. Kiedy więc można, a kiedy nie używać "ain't"
nigdy nie mozna lub zawsze można

nigdy, bo to slowo nie doczekwa sie uznania ze strony poprawnosciowcow, a zawsze - bo tak jest uzywane w potocznym jezyku. Po ain't "mozna" stosowac podwojne przeczenie, nikt nie zabroni
Ok, dzięki za odpowiedź. A co w takim razie z budową gramatyczna, składnią zdania. Gdzie umieszczamy ain't?
tam gdzie isn't, don't itp.
dzięki za info. jeszcze jedno pytanko. czy można stosować "ain't" przed rzeczownikiem i czy lepiej jest stosować podwójne przeczenie, czy też nie?
ain't to nie jest angielszczyzna uznawana za poprawna, w zwiazku z tym nie ma regul co do stosowania poejdyczego/podwojnego przeczenia.
Prze rzeczwonikiem moze pewnie wystapic, jezeli znaczy 'am not, aren't - o to chodzi?
'And I ain't a slouch'
Dokładnie o to mi chodziło. Wychodzi więc na to, że 'And I ain't a slouch' oraz "And I ain't no slouch" znaczą dokładnie to samo? Zdaję sobie sprawę, że nie jest to poprawna angielszczyzna, mimo to warto znać takie zwroty, a ja lubię wiedzieć wszystko, co do czego mam wątpliwości :)
no tak, i to podwójne przeczenie może funkcjonować jako emfaza
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie