recenzja ksiazki P.S. Kocham Cie

Temat przeniesiony do archwium.
Holly i Garry sa młodym, szczęśliwym malzenstwem. Niestety gdy Garry umiera na raka, zycie Holly traci sens.
Garry zostawia jednak po sobie slad, sa to listy, ktore Holly będzie otwierac co miesiąc przez kolejne 10 miesięcy. Na końcu każdego z listow Garry pisze 'P.S. kocham cie' .
Holly probuje swoich sil w zyciu towarzyskim, ale bez Garrego. Spiewa, dryluje po morzu, zostaje gwiazda telewizyjna, rozwiazuje nie tylko swoje problemy ale pomaga tez wielku innym ludziom.

Piekna ksiazka o prawdziwej milosci, o bolu i cierpieniu po odejściu bliskiej osoby. Niesie ze sobą jedno ważne przeslanie: prawdziwa milosc nigdy nie umiera.
Bardzo fajna recenzja.
Aż się łza w oku kręci.!
TERRI i WOJOWNIK266
jezeli jeszcze nie czytaliscie tej ksiazki polecam.. docenia sie kazda chwile...
W oryginalnym wydaniu imię męża jest Gerry, jeżeli dobrze pamiętam.
Może pomyliłaś fora. Tu nie dyskutujemy książek;)
AARIC
Spoko rozumiem ale chodzi mi o przetlumaczenie tej recenzji na jezyk angielski...
A zreszta na gorze masz napisane..
' POMOC JEZYKOWA-TLUMACZENIA '
Ale to forum tak nie działa. Że wkleiłaś tekst nie znaczy, ktoś automagicznie ci go przełoży. Jeżeli to jest twoja praca domowa, przetłumacz sama i może się ktoś znajdzie żeby sprawdzić a jeśli potrzebujesz ang recenzję z innego powodu, to jest ich sporo w necie;)
edytowany przez Aaric: 29 gru 2014
No wlasnie, POMOC, tzn. Ty tlumaczysz samodzielnie, a my pomagamy, wskazując błędy - żebyś sama się czegoś nauczyła.
Cytat: gabrysia3103
A zreszta na gorze masz napisane..
' POMOC JEZYKOWA-TLUMACZENIA '

Juz sie bardzo martwie, ze chyba cos jest z moimi oczami, bo NIGDZIE a nigdzie nie widzialam slowa PROSZE.
Z tego co ja rozumiem, (ale wiem, wiem, moze jestem z tej starej szkoly) jak sie kogos pyta o cos - (bar, nawet zdania jakos nie umialas zformulowac) to slowo PROSZE powinno tam sie tez napisas/powiedziec.

Nie wiem kto tak teraz uczy mlodych ludzi - czy slowo PROSZE juz nie istnieje w jez. polskim, czy co?
OK przepraszam za moje błędy tutaj popełnione.. zalogowałam się wczoraj i w ogóle nie wiedziałam o co tutaj chodzi teraz już wiem, dzięki wam:)..
Mam teraz pytanie czy ktoś mógłby mi to sprawdzić i ewentualnie poprawić??? PROSZE:)

Gerry and Holly are a young, happy married couple. (Gerry i Holly są młodym szcześliwym małżeństwen.)
Gerry suddenly dies of a brain tumor. (Gerry nagle umiera na raka mózgu.)
Before he dies, Gerry wrote Holly letters to be delivered after his deth, each encouraging her to life, each ending "P.S. I love you". (Przed śmiercią Gerry napisał Holly listy, ktore będzie otwierac po jego smierci, każdy ma ją zachęcic do życia, każdy konczy "P.S. Kocham Cię".)
Sent her to a place where they met. ( Wysyła ją w miejsca gdzie się poznali.)
................................................... .(Spwawił, że pogodziła sie z matka i zaczeła żyć na nowo.)

I love this book. Beautiful story and very well written. (Uwielbiam ta książkę. Piękna historia i bardzo dobrze napisana.)
........................................................ . (P.S. Kocham Cię niesie ze soba jedno ważne przesłanie: prawdziwa miłość nigdy nie umiera.)
Gerry and Holly are a young, 'happy' (to jest zle slowo- zla czesc mowy) married couple.
Gerry suddenly dies of a brain tumor. (Rozumiem ze studiujesz AmE, w BrE slowo byloby 'tumour')
Before he dies, Gerry 'wrote' (zle slowo) Holly letters to be delivered after his 'deth' (blad ortog.), each encouraging her to 'life' (zla czesc mowy), each ending "P.S. I love you".
(kto? co? musisz napisac) sent 'her' (jak tutaj mowisz o listach, to nie moze byc 'her') to a place where they (mozna dodac 'first') met. (Widze, ze to w listach ona dostaje wskazowki - teraz musisz to zdanie napisac inaczej)
Zacznij od 'kto' i 'co zrobil'....
(tutaj potrzeba 3 slowa...'to jest'...) (przedimek) beautiful story and (tu brakuje 2 slowa. 'ono jest') very well written.
Juz wyzej napisalas co 'kocham cie' znaczy, teraz 'niesie' ...
dziękuję bardzo...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie