Sprawdzenie tłumaczenia zdań

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 39
poprzednia |
Proszę nie eahaj się i przyjedź do mnie w ferie. Pojedziemy na narty i będziemy sie świetnie bawić
Please, don't hesitate and come to me in winter holidays. We'll go skiing and we'll have a great time.
Wolisz jechać w wakacje nad morze, czy w góry?
Do you prefer to go to the seaside ot to the mountains on holiday?
Dobrze wiem że to była moja ostatnia szansa. I know well that it was my last chance.
Po co kupiłeś ten bezuzyteczny uzywany odkurzacz? Why did you buy this useless used hanoover?
Mojej siostrze naprawdę nie spodobał sie ten film. Wolałaby iść na koncert.
My sister realy didn't like this movie. She would prefer to go to the concert.
Proszę sie nie martwic Panno Grey, nie ma sensu przejmować sie paczką od siostrzenicy.
Please, don't worry Miss Grey, there is no point in becomming upset about the package from niece.
To tylko część i to te łatwiejsze, dodam w najbliższym czasie resze bo narazie mi sie nei chce :>
w pierwszym uzyj during
w drugim 'on holiday'='na wakacjach'. Jak powiesz 'na wakacje'
jaki hanoover? nie będzie 'used'. Jak sie mowi po polsku na sklepy z uzywana odzieza?
wolalaby - ale w przeszlosci. Musisz w odpowiednim miejscu uzyc perfect infinitive.
w ostatnim jest nadmiarowa litera, a przed niece czegos brakuje
w drugim nadal nie wiem
heh no nie hanoover tylko hoover i secondhand myslam o tym ale jakos dziwnie brzmi secondhand hoover
would have prefered? nie wiem becoming i the niece
second-hand tak
would have prefeRRed znaczyloby 'gdyby wtedy miala taka mozliwosc, to wybralaby koncert'. Subtelna roznica, ale roznica. Uzyj perf cont w innym miejscu.

dziwne, ze orientujesz sie w perfect infinitive, a nie radzisz sobie z nr 2.
i tam może during the winter holidays?
pierwsze ok
Eh wiesz mój nauczyciel gada, że umiem czasami trudniejsze rzeczy, a te prostrze hmm jakies braki
inny przyimek i dodac jedno slowo
in the holiday
i co z tym perf cont w kt zdaniu troszke sie zglubilam
aa i Jeszce jedno zdania
Add only two drops of vinegar. If you add more you'll spoil the dish
(chodzi mi tutaj zapsujesz potrawę)
nie in i nie the

to have gone

przecinek po more
uh to nie wiem
aaa
for?
for a holiday?
for your holidays
ale czemu your
ok, skoro tam jest 'winter', to napisz the
nie, to nie to zdanie.
musi byc your , bo tak sie mowi
już wcześniej dopisałam te the ,ale nie chciałam mowic :p
skoro Pan tak mowi to napisze z tym your
ok, no todruga tura potem jeszcze trzecia
Good books and time spent (spedzony) with friends make me feel happy (sprawiają,że czuje się szczęśliwy)
What would you say to visit the exhibition about Second World War next weekend? Co był powiedział na to żebyśmy zwiedzili wystawę o... w nastepny weekend?
Generally speaking, I think we shouldn't have taken it seriously. She is always exaggerating. .... uważam że nie powinniśmy brac tego na poważnie, ona zawsze przesadza
Zdecydowanie potrzebujemy odpowiednich narzędzi żeby dokończyć to zadanie. We definitely need the proper tools to finish this task
Kiedy tam pojedziesz uważaj żeby nie wpaść w jedna z pułapek. Jest ich tam dużo. When you'll go there pay attention not to fall into one of the traps. There's lot of them
Pisze do Państwa z reklamacja dot odtwarzacza plyt CD po promocyjnej cenie, ktory kuplem w panstwa sklepie I am writing to you to complain about the CD player in a promotial proce which I had bought in your store.
Ten sprzęt działał jeden miesiac. Nie chce odtwarzac plyt CDThis equipment has been working for a month. It does not want to play CDs
The defect was not my fault, so I did not try to repair it .. nie powstal z mojej winy także nie probowalem..
Mam nadzieje ze panstwo naprawia sprzet albo domagam sie zwrotu pieniedzy I hope you will repair the equipment or I demand a refund
Jedyna rzeczaa jakiej nie chce zobaczyj to jej łzy
The only thing, which I don't want to see are (?) hher tears.
edytowany przez Patrycjaaa12: 22 sty 2016
Cytat: Patrycjaaa12
ok, no todruga tura potem jeszcze trzecia
Good books and time spent (spedzony) with friends make me feel happy (sprawiają,że czuje się szczęśliwy)
What would you say to visit GERUND the exhibition about Second World War WORLD WAR TWO next weekend? Co był powiedział na to żebyśmy zwiedzili wystawę o... w nastepny weekend?
Generally speaking, I think we shouldn't have taken TO ZNACZY, ZE WZIELISCIE TO NA POWAZNIE, A NIE POWINNISCIE it seriously. She is always exaggerating. .... uważam że nie powinniśmy brac tego na poważnie, ona zawsze przesadza
Zdecydowanie potrzebujemy odpowiednich narzędzi żeby dokończyć to zadanie. We definitely need the proper tools to finish this task
Kiedy tam pojedziesz uważaj żeby nie wpaść w jedna z pułapek. Jest ich tam dużo. When you'll W ZDANIACH TZW. CZASOWYCH NIE UZYWA SIE FUTURE go there pay attention NIE, UZYJ ZWROTU Z CARE not to fall into one of the traps. There's NIECHLUJNY ANGIELSKI, SKORO JEST ICH DUZO, TO NALEZY UZYWAC CZASOWNIKOW W LICZBIE MNOGIEJ lot of them
Pisze do Państwa z reklamacja dot odtwarzacza plyt CD po promocyjnej cenie, ktory kuplem w panstwa sklepie I am writing to you to complain about the SPECIAL-OFFER CD player in a promotial proce which I had CZEMU CZAS ZAPRZESZLY? bought in your store.
Ten sprzęt działał jeden miesiac. Nie chce odtwarzac plyt CDThis equipment has been working for a month NAPISALAS 'TEN SPRZET DZIALA OD MIESIACA'. It does not want to WILL NOT play CDs
The defect was not my fault, so I did not try to repair it .. nie powstal z mojej winy także ORTOGR. nie probowalem..
Mam nadzieje ze panstwo naprawia sprzet albo domagam sie zwrotu pieniedzy I hope you will repair the equipment or I demand a refund ALBO MASZ NADZIEJE, ALBO DOMAGASZ SIE? NIE: ALBO NAPRAWIA, ALBO BEDZIESZ SIE DOMAGAC
Jedyna rzeczaa jakiej nie chce zobaczyj to jej łzy
The only thing, BEZ PRZECINKA which I don't want to see are (?) LEPIEJ IS hher tears.W PIOSENCE NAPISALIBY 'TO SEE HER CRY'
omatko ale błędów, dobra mam parę pytań
Nie wiem co z tym gerundem What would you say to visit GERUND the exhibition
2 dobra czaje, właśnie zrobilam tutaj, ale zle zroumialam zrobilam tak bo wlnie myslalam ze to chodzi ze wzielismy to na powaznie, ale gdyby to bylo w przeszlosci to zdanie wygladaloby tak: nie powinnismy byli wiec powinno byc we should't take it tak?
When you go there take care not to fall into ?
There are lot of them? wiem ze cos ie tak z tym zwrotem, ale nie mialm pomyslu
which I had CZEMU CZAS ZAPRZESZLY? bought in your store. no nwm chcialam podkreslic ze wczesniej go kupilam
Ten sprzęt działał jeden miesiac. Nie chce odtwarzac plyt CD This equipment was working for a month '. It o WILL NOT play CDs - czemu future?
The defect was not my fault, so I did not try to repair it .. nie powstal z mojej winy także ORTOGR. nie probowalem.. co z ta ortografia?

Mam nadzieje ze panstwo naprawia sprzet albo domagam sie zwrotu pieniedzy I hope you will repair the equipment or I demand a refund ALBO MASZ NADZIEJE, ALBO DOMAGASZ SIE? NIE: ALBO NAPRAWIA, ALBO BEDZIESZ SIE DOMAGAC No ale takie jest zdanie do przetlumaczenia, che zeby mi to naprawili jesli nie sa w stanie tego zrobic niej oddaja mi hajsiwo

Jedyna rzeczaa jakiej nie chce zobaczyj to jej łzy
The only thing, BEZ PRZECINKA which I don't want to see is LEPIEJ IS hher tears.W PIOSENCE NAPISALIBY 'TO SEE HER CRY' moze i by napisali ale mam przetlumaczyc tak jak w zdaniu bo sie ten facet znowu przyczepi
edytowany przez Patrycjaaa12: 22 sty 2016
trzeba gerund a visit to bezokolicznik
shouldn't take ok
take care ok
w zdaniu z lot brakuje jednego slowa
past perfect = przed jakims momentem w przeszlosci, a Ty nie masz odniesienia do monentu w przeszlosci
polska ortografia
pisz logicznie: nie mozesz miec nadziei, ze naprawia, i jednoczesnie domagac sie zwrotu pieniedzy
nie powinien sie przyczepic o to see her cry
would you say visiting? the exhibition o to chodzi? nwm jakoś dziwnie brzmi
There are a lot of them
no ok
co z:
Ten sprzęt działał jeden miesiac. Nie chce odtwarzac plyt CD This equipment was working for a month (poprawilam na past cont dobrze?) '. It o WILL NOT play CDs - czemu future?
a no iz tym see her cry
The only thing I dont want to see her cry a gdzie wwalić is?
.
edytowany przez Patrycjaaa12: 23 sty 2016
say to visiting

simple past.
will not ma tez znaczenie 'nie chce', np. kiedy mowimy o rzeczach

is ma zostac tam gdzie bylo
z tym will not to nie wiedziałam, ok to jeszcze drugie tyle -,-
20 Mój dziadek ma bardzo geste brwi, które sprawiają, że czasam wygląda niesympatycznie.
My grandfather has very thick eyebrows which sometimes cause him to look unfriendly.
18 Nie bardzo wiem, jak ci to powiedzieć, ale niebędę mógł jechać jutro z wami w góry.
I don't really know how to say it to you, but I won't be able to go to the mountains with you tomorrow.
19 Czy masz ochotę pograć w tenisa dziś po południu?
Do you fancy playing tennis this afternoon?
20 Jenny jest okazem zdrowia. prawie nigdy się nie przesiębia i od 10 lat nie miała grypy.
Jenny is the picture of health. She almost never/hardly ever (?) catchs a cold and she hasn't had a flu for ten years.
21 Kiedy ludzie są zestresowani czesto obgryzają paznokcie, a nawet zaczynają się jąkać.
When people are stressed they often bite their nails and even start to stammer.
22 Nie znam zbyt db Jessiki. Widziałem ją w zasadzie tylko raz na przyjęciu pożegnalym.
I hardly know Jessica. Actually I saw her only once, on the farewell party.
23Upał był tak intensywny, ze celnicy nawet nie proboali sprawdzić naszego bagazu.
The heat was so intense (?), that the customs officers even didn't try to check out (?) our luggage.
24 Nie pieklibyśmy ciasta dybyśmy wiedzieli, że są na diecie.
We wouldn't have baked the cake if we had know that they are on a diet.
25 Mowi się, że benzyna zdrożeje dwukrotnie w następnych 5 latach. It is said, that petrol will go up/become more expensive (?) twice in next 5 years.
26Dzieci uwielbiają jeść żelki i pianki w szczegolnosci podgrzane w mikrofali.
Childern love to eat jelly beans and marshmallows (nie wiem, nie ma tych slowk nawet w OXFORD PWN) warmed up(?!) in microwave.
27 Mam wrażenie, że Steve troche się jąka.. Na jego miejscu poszedlym do logopedy.
I have an impression, that Steve stammers a bit. If I were him I would go to a speech therapist.
28Układanie kostki rubika jest, wedlug ekspertow, jednym z najlepszych ćwiczen na rozwijanie logicznego myslenia.
Solving the Rubik's cube, in experts' opinion (?!) is one of the best excersise/training (?) to develop logical thinking,.
29 Na krotko przed wizyta konsula otrzymalismy telefon, ze w ambasadzie podlozoa jest bomba. A short time before the visiitation (/) of the (?) consul we got a call (?) that in the embassy the bomb is planted (?)
31 Ona ma 6 brci z ktorych zaden nie potrafi czytac ani pisac. She has six brothers, each can't read and write.
32 Czy masz pojęcie, po co szef potrzebuje tyle tranu?
Do you have any idea why the boss needs so much train oil/ cod liver oil?
33 Paul musi byc prawdziwym profesjonalista. Naprawia organy od prawie pol wieku. Paul has to be a real proffesional. He repairs pipe organs from almost half a century.
34Mam badzieje ze nie zrobi to Panu roznycy, Panie Brown, jezeli Pana synowie dolacza do naszych. We hope that it won't make any difference to you Mr Brown if your sons join t ours.
35 Jesli chodzi o mnie, uewazam, ze juz czas, zebysmy zaczeli powaznie myslec o ochronie srodowiska. Nie wyobrażam sobie świata bez zwierząt....... czystego powietra
If you ask me, I think, it is the sime to start thinking seriously (/) about environmental protection. I cant imagine the world without animals, trees and clear air.
36 Za kazym razem, kiedy otwieram ksiazke zapominam o zmartwieniach życia codziennego. Every time I open the (?) book I forger about.. i wlasnie nie wiem daily.. worry troubles to bd juz problemy i nwm jak to naisac
edytowany przez Patrycjaaa12: 24 sty 2016
20 Mój dziadek ma bardzo geste brwi, które sprawiają, że czasam wygląda niesympatycznie.
My grandfather has very thick eyebrows PRZECINEK which sometimes causeMAKE him to look unfriendly.
18 Nie bardzo wiem, jak ci to powiedzieć, ale niebędę mógł jechać jutro z wami w góry.
I don't really know how to say it to you, but I won't be able to go to the mountains with you tomorrow JEST OK, ALE LEPIEJ BRZMI 'HOW TO TELL YOU THAT'.
19 Czy masz ochotę pograć w tenisa dziś po południu?
Do you fancy playing tennis this afternoon?
20 Jenny jest okazem zdrowia. prawie nigdy się nie przeZiębia i od 10 lat nie miała grypy.
Jenny is the picture of health. She almost never/hardly ever (?) catchEs a cold and she hasn't had a flu for ten years.
21 Kiedy ludzie są zestresowani czesto obgryzają paznokcie, a nawet zaczynają się jąkać.
When people are stressed they often bite their nails and even start to stammer.
22 Nie znam zbyt db Jessiki. Widziałem ją w zasadzie tylko raz na przyjęciu pożegnalym.
I hardly know Jessica. Actually I saw her only once, on the farewell party.
23Upał był tak intensywny, ze celnicy nawet nie proboali sprawdzić naszego bagazu.
The heat was so intense (?), that the customs officers even didn't EVEN try to check out (?) our luggage.
24 Nie pieklibyśmy ciasta dybyśmy wiedzieli, że są na diecie.
We wouldn't have baked the cake if we had knowN that they are on a diet.
25 Mowi się, że benzyna zdrożeje dwukrotnie w następnych 5 latach. It is said,WYRZUC PRZECINEK that CENY BENZYNY petrol will go up/become more expensive (?) twice< -TO JEST ZLE SLOWO in next 5 years.
26Dzieci uwielbiają jeść żelki i pianki w szczegolnosci podgrzane w mikrofali.
Childern love BRAK SLOWA ALBO DAJ GERUND eat jelly beans and marshmallows (nie wiem, nie ma tych slowk nawet w OXFORD PWN) warmed up(?!) in PRZEDIMEK microwave.
27 Mam wrażenie, że Steve troche się jąka.. Na jego miejscu poszedlym do logopedy.
I have an impression, that Steve stammer NIEGRAMATYCZNE a bit. If I were him I would go to a speech therapist.
28Układanie kostki rubika jest, wedlug ekspertow, jednym z najlepszych ćwiczen na rozwijanie logicznego myslenia.
EXPERTS CLAIM THAT ... Solving the Rubik's cube, in experts' opinion (?!) IS one of the best excersise/training (?) to develop logical thinking,.
29 Na krotko przed wizyta konsula otrzymalismy telefon, ze w ambasadzie podlozoa jest bomba. A short time before the visiitation (/) of the (?) consul we got a call (?) that in the embassy the bomb is planted THERE IS ... (?)
31 Ona ma 6 brci z ktorych zaden nie potrafi czytac ani pisac. She has six brothers, each can't NONE OF THEM CAN read and write.
32 Czy masz pojęcie, po co szef potrzebuje tyle tranu?
Do you have any idea why the boss needs so much train oil/ cod liver oil?
33 Paul musi byc prawdziwym profesjonalista. Naprawia organy od prawie pol wieku. Paul hasMUST BE to be a real proffesional. He repairs pipe organs (from almost half a century) < --TRANSLATOR? OGARNIJ SIE, PATI.
34Mam badzieje ze nie zrobi to Panu roznycy, Panie Brown, jezeli Pana synowie dolacza do naszych. We< -MAMY hope that it won't make any difference to youPRZECINEK Mr BrownPRZECINEK if your sons join ours NASZYCH CZEGO?
35 Jesli chodzi o mnie, uewazam, ze juz czas, zebysmy zaczeli powaznie myslec o ochronie srodowiska. Nie wyobrażam sobie świata bez zwierząt....... czystego powietra
If you ask me, I think, it is the sime to start thinking seriously (/) about environmental protection. I cant imagine the world without animals, trees and clear air.
36 Za kazym razem, kiedy otwieram ksiazke zapominam o zmartwieniach życia codziennego. Every time I open the (?) book I forger about.. MY DAILY CONCERNS
25 Mowi się, że benzyna zdrożeje dwukrotnie w następnych 5 latach. It is said,WYRZUC PRZECINEK that CENY BENZYNY petrol will go up/become more expensive (?) twice< -TO JEST ZLE SLOWO in next 5 years.
TWO TIMES WHAT IS NOW? nie wiem :?


26Dzieci uwielbiają jeść żelki i pianki w szczegolnosci podgrzane w mikrofali.
Childern love BRAK SLOWA ALBO DAJ GERUND eat jelly beans and marshmallows (nie wiem, nie ma tych slowk nawet w OXFORD PWN) warmed up(?!) in PRZEDIMEK microwave.
edytowalam post i dodalam to ale ronow moze byc i gerund love eating love to eat mozesz zobaczyc ze post byl edytowany musiales wtedy juz odpowiadac in a microvave

27 Mam wrażenie, że Steve troche się jąka.. Na jego miejscu poszedlym do logopedy.
I have an impression, that Steve stammer NIEGRAMATYCZNE(tutaj dalam s po edycji o to chodzi?) a bit. If I were him I would go to a speech therapist.

28Układanie kostki rubika jest, wedlug ekspertow, jednym z najlepszych ćwiczen na rozwijanie logicznego myslenia.



33 Paul musi byc prawdziwym profesjonalista. Naprawia organy od prawie pol wieku. Paul hasMUST BE to be a real proffesional. He repairs pipe organs (from almost half a century) < --TRANSLATOR? OGARNIJ SIE, PATI. heheh no tlanslator w tym zdaniu przyznaje bo zwyczjnie nie wiem

34Mam badzieje ze nie zrobi to Panu roznycy, Panie Brown, jezeli Pana synowie dolacza do naszych. We(blad przy przepisywaniu zdania polskeigo)< -MAMY hope that it won't make any difference to youPRZECINEK Mr BrownPRZECINEK if your sons join ours NASZYCH CZEGO? (to ours chyba tez edytowalam)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 39
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa