rozprawka

Temat przeniesiony do archwium.
Prosiłabym o przetłumaczenie tej rozprawki

Tematem mojej rozprawki będzie sprawa dotycząca likwidacji szkół gimnazjalnych. Istnieje wiele zdań za i przeciw takiemu rozwiązaniu a ja postaram się przedstawić moje stanowisko w tej sytuacji .
Zaletą likwidacji gimnazjów jest fakt, że dzieci będą mogły uniknąć wielu problemów związanych ze zmianą środowiska, w którym się wychowywały do tej pory. Jest to bardzo ważne, ponieważ są to jeszcze dzieci, które dopiero dorastają i potrzebują więcej bezpieczeństwa. Kolejną zaletą jest fakt, że praca z tymi samymi nauczycielami przez 8 lat może dzieci nauczyć kultury i posłuszeństwa, jest to potrzebne by rozwinąć dyscyplinę w życiu młodego człowieka. Znajomość jednego nauczyciela przez 8 lat może spowodować większą swobodę oraz mniejszą podatność na stres co przyczynia się do lepszych wyników na egzaminach. Bardzo ważne jest środowisko w jakim taki uczeń żyje, po 8 latach ze wspólnymi znajomymi możemy nawiązać ogromną więź oraz przyjaźń. Takie przyjaźnie mogą przetrwać naprawdę długo i również wpływają na samopoczucie ucznia w szkole.
Wadą jest z pewnością to, że reforma jest nieprzemyślana, może się negatywnie odbić na uczniach, którzy uczą się w gimnazjum. Nowy system może być dla nich dużym utrudnieniem w nauce i we własnym rozwoju. Kolejnym minusem jest czas trwania przeprowadzanej reformy. Zanim dzieci oraz nauczyciele przystosują się do nadchodzących zmian upłynie sporo czasu. Nowy program nauczania pisany jest w dużym pośpiechu przez co nie wszystko jest dopracowane. Ostatnim choć nie najmniej ważnym (Last but not least) argumentem jest fakt, iż zmiany te przyniosą ogromne nakłady finansowe oraz masowe zwolnienia nauczycieli. Gimnazja powstały stosunkowo niedawno, a teraz będzie trzeba je zlikwidować.
Podsumowują likwidacja gimnazjów ma swoje dobre i złe strony. Jeśli chodzi o mnie to uważam, że jest to niepotrzebne, ponieważ likwidacja wprowadza zbyt duży chaos. Sama jako uczennica gimnazjum byłam z niego zadowolona i dużo z niego wyniosłam.
tu nie ma takich frajerów.
napisz to od razu po angielsku prostymi słowami

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie