Przetłumaczenie zdań

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o przetłumaczenie tych scenek:)
1.Jesteś w Anglii. Chcesz zarobić dodatkowe pieniądze, dając lekcje jp. Napisz ogłoszenie w tej sprawei, w którym zawrzesz następujące dane:
-czego chcesz uczyć i dlaczego nauka może byc atrakcyjna
-dla kogo lekcje polskiego mogą być szczególnie pozyteczne
-jakie są twoje klasyfikacje
-jaki układ zajęć proponujez (np. ile razy w tyg. jak długie spotkanie)
2.Jesteś na obozie narciarskim w Polsce. Napisz pocztówkę do znajomego w Anglii, w której:
-poinformujesz, gdzie jesteś
-wymienisz niektóre zajęcia i rozrywki
-napiszesz jaka jest pogoda
-zapytasz, jak jemu udał się zimowy wypoczynek
3.Przebywasz w miasteczku uniwersyteckim w Oxfordzie, gdzie uczestniczysz w kursie przygotowującym do studiów na tym uniwersytecie. Wczoraj zgubiłeś aparat fotograficzny. Zredaguj wiadomość, którą chcesz nadać w lokalnym radiu uniwersyteckim:
-poinformuj co zgubiłeś
-określ, gdzie prawdopodobnie zgubiles aparat
-opisz wygląd aparatu
-zaapeluj o pomoc w jego odnalezieniu i podaj. jak się można z obą skontaktować
4. Podczas pobytu na kursie w Anglii masz zorganizować wycieczkę do muzeum. Napisz zaproszenie w którym:
-poinformujesz jaki jest planowany cel wycieczki
-podasz kiedy się odbędie i jak długo potrwa
-podasz warunki uczestnictwa (np. ile kosztuje bilet)
-powiadomisz, gdzie i o której godz. odbędzie się zbiórka
5. Będąc w Anglii, chcesz zaoszczędzić na opłatach za mieszkanie i poszukujesz osób chętnych do wspólnego zamieszkania. Napisz ogłoszenie w tej sprawie. Zamieść nastepujace dane:
-czego dotyczy Twoje ogłoszenie
-gdzie znajduje się i jakie jest Twoje miezkanie
-kim jesteś (np. wiek narodowość, cechy osobowe, zainteresowania)
-z kim najchetniej chciałabyś zamieszkać
Prosze powiedz, ile sie nauczysz przez to ze KTOS INNY za ciebie to zrobi?
próbowałam ale nie wychodzi mi to... Mogę nawet przedstawić efekty mojej nieudolnej pracy :/ Chodzi o to że z tego jutro ma być sprawdzian, cały weekend próbowałam przetłumaczyć te zdania... Niestety zdaje sobie sprawe z tego że są one niepoprawne gramatycznie. Mimo szczerych chęci oceny dobrej nie uzyskam... Błąd w tym nauczycielki bo przed sprawdzianem nawet nie sprawdzi czy dobrze to przetłumaczyliśmy... Reszta klasy też ma z tym problem.. Takim sposobem niczego sie nie nauczymy, ale skoro mam możlwiość uzyskania dobrych odpowiedzi to byjamniej będę mogła się na nim wzorować przy następnym ''cezsensownym'' sprawdzianie... No i będę wiedziała jak te zdania powinny wyglądać (pod względem gramatycznym) Przecież człowiek uczy się na błędach...
wklej tutaj to co juz zrobilas. Moze sa lepsze jak myslisz.
Troszkę mi wstyd ale skoro nie ma innego wyjscia...
1.Hello! Do you want to learn Polish? I can teach you! I can teach in a fast and effecient way. I have been working as a tutor for six years so now I am quite well experienced (ostatniego podpunktu nie umiem)
2.Hello Mike! I'm now at the skingcamp in Zakopane in Poland. I came here to practise sports. I'd like to learn here skiing and alpinism. The weather is ok, it's snowing and cool but the sun is shining. How was your winter break?
3.Hello everyone! I have lost my digotal camera yesterday in front of university. It's silver and small. If someone find it please contact me, my number is XXXXXXXXXX
4.Cost of excursion to museum in England is 20pounds. It will hold 7 september and it will be day-long. Daily attending the courses is cndition of participation. Muster will proceed to monday in class number 6 at 9am
5.I search for room-mate. Apartment is placed near main station. It's very pretty an comfortable apartment. I'm a student from Poland. I have 24 years. I don;t ghave addocations and I am quiet, I concern music. I search co-occupant about the same features as I, age is not important
no to chyba nici z pomocy...
lekcje jp. Napisz ogłoszenie w tej sprawei, w którym zawrzesz następujące dane:
dlaczego nauka może byc atrakcyjna
-dla kogo lekcje polskiego mogą być szczególnie pozyteczne
O tym, co powyżej, nie napisałaś.
>1.Hello! Do you want to learn Polish? I can teach you! I can teach in
>a fast and effIcient way. I have been working as a tutor for six years
>so now I am quite well experienced. I teach 60-minute lessons twice a week at your place or mine. It works!

2.Jesteś na obozie narciarskim w Polsce. Napisz pocztówkę do znajomego w Anglii, w której:
>2.Hello Mike! I'm now at A skiIng camp in Zakopane in Poland. I have come
>here to practise sports. I'd like to do SOME skiing and mountain climbing.
>The weather is ok, it's snowing and CHILLY but the sun is shining. How
>was your winter break?

3.Przebywasz w miasteczku uniwersyteckim w Oxfordzie,
>3.Hello everyone! I lost my digItal (digotal = masz drgawki z rozpaczy) camera yesterday in front of the university building [tam jest wiecej niz jeden budybnek). It's a small HP 676 with a silver case. If someone finds it please contact me on XXXXXXXXXX
Baaaardzo dziękuje...:) teraz chociaż wiem jakie błędy popełniłam :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa