Prosze o sprawdzenie

Temat przeniesiony do archwium.
PROSZĘ O SPRAWDZENIE ...Potrzebuje to na zaliczenie półrocza pisałam ze słownikiem i troche koleżanka mi pomagała ale nie jestem pewna bo ze słownikiem tłumaczyłam słowo w słowo i pewnie jest zle;/ a na poniedziałek musze sie tego nauczyć poprawnie dlatego byłabym wdzieczna za pomoc....

1.Dzień Dobry. Jogging może pan uprawiać na placu za hotelem. Ten plac jest w pięknym miejscu a warunki są dostosowane do biegania. Jest dużo zieleni i prosta droga. Musi pan wyjść z hotelu i skręcić w lewo i tam znajduje się plac.

1.Good Morning. Jogging can mister grow on square for hotel. This square is in beautiful place and conditions be adapted to running. A lot of greenness is and straight line road. It has to go out from hotel mister and to twist in trick and square is there.



2.Dzień Dobry Jak długo będzie pan przebywał w Londynie. Mogę zaproponować panu 2 wycieczki jednodniowe w korzystnej cenie. Jedna po Londynie a druga po Londyńskich muzeach i galeriach. Szczegółowe informacje o tych wycieczkach znajdzie pan w naszej broszurze.

2.Good Morning. How mister will be long spended in London. I can propose mister 2 in profitable price one-day trips. One after London and second after London museums and galleries. Detailed information about these trips foundling mister in our offer.


3.Cześć. Czy wiesz gdzie znajduje się urząd Skarbowy? Musisz dojechać autobusem do centrum miasta i naprzeciwko przystanku autobusowego jest urząd skarbowy. Mogę ci jeszcze w czymś pomóc?

Hi. Do you know where Treasury office is? You have to approach to centre of city with bus and treasury office is bus halt opposite. I can you in something help yet?


4.Polecam wam zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego i naszego Morza Bałtyckiego. Dojedziecie tam pociągiem. Musicie dojechać do miejscowości Łeba a stamtąd już na pewno traficie. Informacje o noclegach znajdziecie w Internecie.

I command you sightseeing Słowińskiego National Park and our Baltic Sea. You will approach with train there. You have to approach to locality Łeba and you will hit from there already surely. You will find in Internecie information about lodgings


5.Cześć. Powinieneś zażyć syrop na kaszel oraz tabletki przeciwbólowe. Te lekarstwa można kupić bez recepty w najbliższej aptece. Jeżeli chcesz pójdę do apteki i kupię te lekarstwa dla Ciebie.

Hi. You should take on cough syrup as well as analgesic tablets. Can buy without prescription in the closest drugstore these medicines. If you want I will go to drugstore and I will buy for You these medicines.

6. Przepraszam ale mam problem z tym katalogiem komputerowym. Czy mogę poszukać tej książki w jakiś inny sposób? Jak długo potrwa szukanie tej książki dla mnie do trochę mi się śpieszy.

Im Sorry but I have from this computer catalogue problem. Can I seek in some this book different way? How look for for me this book to a bit me will last long hurries.
>>>bo ze słownikiem tłumaczyłam słowo w słowo i pewnie jest zle;/
Ale przeciez konstrukcja polskiego zdania rozni sie od ang....Zawsze zw slowo w slowo to wychodzi belkot.
1.
Good Morning. (Zacznij zdanie od You can do) jogging 'can' (niepotr) 'mister' (dlaczeg uzywasz tego slowa jako odpowiednik polskiego Pan-przeciez w ang. jest tylko 'you') 'grow' (niepotr) on THE square 'for' (for nie jest zawsze odpo. 'za' BEHIND THE hotel. This square is in beautiful place and conditions be adapted 'to' FOR running. THERE IS a lot of 'greenness' GREENERY 'is' (dlaczego dajesz czasownik na koncu) and IT IS a straight 'line' (niepotr) road. 'It' (o ludziach nigdy nie mowimy 'it') YOU 'has' HAVE to go out from
THE hotel 'mister' (niepotr) and 'to twist in trick' (nawet nie chce wiedziec co to jest ten belkot) TURN LEFT and THE square is there.
>

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa