bardzo proszę o sprawdzenie

Temat przeniesiony do archwium.
W zeszłym roku zwiedziłam cudowny Panteon znajdujący się w Rzymie we Włoszech. Świetnie się bawiłam i dowiedziałam się wielu pięknych i ciekawych wiadomości na temat tego miejsca.
Last year, miraculously visited the Pantheon in Rome is located in Italy. I played great and learned many beautiful and interesting news about the place.

Pięknie wyglądająca budowla została wybudowana w 1436 i jest jedną z najlepiej utrzymanych zabytków w Rzymie. Corocznie zwiedza to miejsce wiele osób zaciekawionych wspaniałą architekturą i historią.
A beautiful-looking building was built in 1436 and is one of the best-preserved monuments in Rome. Each year it visits a number of interesting people wonderful architecture and history.

Pierwszą rzeczą jaką zauważyłam było 16 kolumn przed wejściem do świątyni. Wysokość budynku wynosiła 25m. Kopuła budowli odlana była z betonu z centralnym otworem o średnicy 9m, jedynym otworem oświetlającym wnętrze.
The first thing we noticed was the 16 columns before entering the temple. Building height was 25m. Dome building is cast concrete with a central hole with a diameter of 9m, the only hole which is illuminated by the interior.

Kiedy byłam wewnątrz budynku wszystko wydawało mi się takie duże. Zobaczyłam, że otwór w kopule nie ma przykrycia, dlatego podłoga na środku jest lekko wklęsła z odpływem do zbierania deszczu. Wewnątrz znajdowały się rzeźby z brązu a podniebienie kopuły było ozdobione pięcioma rzędami kasetonów. Wnętrze było imponujące i zarazem niezwykle harmonijne.
When I was inside the building seemed to me all the large ones. I saw that hole in the dome has no cover, so the floor in the middle is slightly concave from out of the rain to collect. Inside there is a bronze sculpture of the palate dome was decorated with five rows of coffers. The interior was also very impressive and smooth.

Kiedy podeszłam do strażnika i zapytałam dlaczego ta świątynia jest tak niezwykłym dziełem odpowiedział, że to zasługa starożytnych budowniczych, którzy potrafili zrównoważyć potężną masę budynku i lekkość jego strzelistej formy.
When the guard approached and asked why this house is so unusual work said that the merit for the ancient builders who were able to offset the massive weight of the building and its lightness strzelistej forms.

Kiedy wychodziłam ze świątyni zrobiło mi się smutno, że muszę opuścić to miejsce. Spędziłam w nim najcudowniejsze chwile moich wakacji. Mam nadzieję, że wrócę tu kiedyś choćby na parę chwil, gdyż Panteon jest godny uwagi ze względu na swoją formę i technologię budowy.
When you exit the temple made me sad that I have to leave this place. I spent the most time in it my vacation. I hope that I come here at least once for a few moments, as the Pantheon is remarkable because of its form and construction technology.