Mam pytanie z gramatyki

Temat przeniesiony do archwium.
Oto zdanie z First Certificate Gold Exam Maximiser:

We almost never get to the bus stop on time and the bus is always waiting/always waits when we turn the corner.

W odpowiedziach jest always waiting lecz ja bym tu wstawił always waits
Prosze o pomoc i wyjasnienie dlaczego tak jest.
Z góry dziekuje za kazda pomoc
------------------------------------------------------------------------------------------------
Mi sie wydaje ,że jest to napisane poprawnie, a ty sie mylisz. Motywuję to tym ,że autobus czeka w momencie kiedy oni idą za rogiem ulicy. I w dodatku jest tak bus waiting, a skoro po rzeczowniku jest is to powinno to być zdanie w czasie present continuoes. Takie jest moje zdanie. Nie jestem pewna swojej racji, bowiem mam dopiero 15 lat i być może nie wiem wielu rzeczy.
poprawka do wyboru jest is always waiting albo always waits.
Is nie jest od razu wstawione.
No cóż.... naprawdę mówi się \'always waiting\', ale trudno mi powiedzieć, dlaczego.... Może dlatego, że autobus czeka tylko przez kilka sekund? W końcu on (autobus) \'jest czekający\' w momencie gdy dochodzimy na przystanek - i zaraz potem odjeżdża... (ależ poprawna polszczyzna mi wyszła, hehe.... T_T)
Hmmmm.... a próbowałeś porozmawiać z nauczycielem?
bedzie is always waiting bo jest to rzecz ktora nas wqrwia (sorry - denerwuje :) to jest jeden z pkt uzycia czasu pr. cont. -powtarzana akcja ktora nas denerwuje
oczywiscie tez moge sie mylic ale chyba nie tym razem...
Zastanów się: jak może nas wkurzać autobus, który specjalnie na nas czeka!? To prawda; czasu p. cont. używamy, żeby podkreślić irytację (\'My mother is always losing her keys\'), ale w tym przypadku jest chyba inaczej...
adverbs of frequency noszace pochodna znaczenia \'czesto\' moga byc uzyte razem z forma ciagla czasownika, aby wyrazic stale powtarzajace sie czynnosci/akcje. :-)
Kiedy patrzymy na cos z boku oceniajac to to takze uzywamy present continuous. To chyba ciut za trudne zdanie jak na FCE, trzeba duzo intuicji...
W ogole uwazam ze takie testy wyboru sa idiotyzmem. W mowie potocznej obie wersje bylyby jak najbardziej poprawne, wiec po co znac i sprawdzac takie szczegoliki, zwlaszcza ze to dopiero FCE... Głupota!
Czesc!
Poniewaz jest to czynnosc ciagla \"always waits\" jest nie mozliwe do uzycia.
Nie ma tam błędu, powinno być w present continous, ponieważ sytuacje, które są wkurzającymi, irytującymi nawykami, przyzwyczajeniami zawsze piszemy w present continous. np. I\'m always drinking too much. Nie oznacza, że teraz piję [z resztą same słówko \'always\' informuje:) ], tylko, że jest to NEGATYWNE przyzwyczajenie.
W zupełności popieram to co napisała **agawa**, ma racje. to zdanie jest jak najbardziej poprawne
dzieki :]
jasne że oba zdania w present simple bo to są jednakowe zdania podrzedne obie te czynnosci mają miejsce zwykle a nie w chwili mówienia
Powinno być oczywiście w czasie continuous, bo autobus w konkretnym momencie jest w trakcie \"wykonywania czynności\", czyli w tym przypadku \"czekania na nas\". On tam cały czas nie stoi i nie czeka jak sugerowałby to czas prosty.
w tym zdaniu użyty został czas present continous dlatego że ta czynnoś ( chodzi tu o autobus) powtaża się codziennie i jest to irytujące dla kierowcy tego autobusu, a więc wniosek jest taki że prestent continous używamy dla sytuacji które są dla nas lub dla innych irytujące i powtarzają się często np. He is smoking all the time, co znaczy że z dnia na dziń pali on co raz więcej i więcej co irytuje nas. Mam nadzieję że moja rada ci się przyda pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Nauka języka