co znaczy devil\'s haircut??????

Temat przeniesiony do archwium.
Może ktoś wie, co znaczy devil\'s haircut? Sprawdzałam to w tym słowniku idiomów na www.dictionary.cambridge.org i w innych, ale nie było.
moj znajomy Angol o tym nie slyszal; moze to jakis amerykanizm
a masz to moze uzyte w jakims zadaniu? wtemy moze dojdziemy do tego co to znaczy ..
>Może ktoś wie, co znaczy devil\'s haircut? Sprawdzałam to w tym
>słowniku idiomów na www.dictionary.cambridge.org i w innych, ale nie
>było.

Dosłownie znaczy to \"dialbelska fryzura\" lub fryzura \"na diabła\". Mnie się to kojarzy z fryyzurą z jaką się ostatnio pokazywałą w telewizji Natalis Kukulska. \"każdy włos w inną stronę, każdy kogo innego kusi.
>>Może ktoś wie, co znaczy devil\'s haircut? Sprawdzałam to w tym
>>słowniku idiomów na www.dictionary.cambridge.org i w innych, ale
>nie
>>było.
>
>Dosłownie znaczy to \"dialbelska fryzura\" lub fryzura
>\"na diabła\". Mnie się to kojarzy z fryyzurą z jaką się
>ostatnio pokazywałą w telewizji Natalis Kukulska. \"każdy włos w
>inną stronę, każdy kogo innego kusi.
Raczej nie o to mi chodziło... To jest w piosence Travisa: \"there\'s no design for life there\'s no devil\'s haircut in my mind there\'s no the wanderwall to climb\"
moze ktos tu spiewa o braku sposobu na zycie, budujac metafory na potrzebe utworu, ktorych to nie znajdziesz w slowniku, ani to nie jest zaden idiom; sprawdz kontekst i poczytaj troche polskiej poezji jako przyklad, metafor oczywiscie.
ale
moj znajomy Anglik powiedzial mi ze to okreslenie fryzury amerykanskich zolnierzy, co w ogole nie pasyje to kontekstu o ktory ci chodzi
ponadto
syn mojego znajomego mowi, ze to wers z piosenki faceta o nazwisku BEEG: \'...got a devil\'s haircut in my had...\'
devil\'s haircut - A devil\'s haircut is what you get when you are so frightened that your hair stands on end.
http://www.geocities.com/blueskat2000/dictionary.htm - tam to znalazłam, są też inne fajne, polecam
\'Devil\'s Haircut\' oznacza wlasnie to co napisal Agaton. Jezeli chodzi o tekst Travis\'a, to \'design for life\' jest nawiazaniem do piosenki grupy MSP, \'devil\'s haircut\' do piosenki Beck\'a, a \'wonderwall\' Oasis, czy jak kto woli George Harrison\'a.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa