do or make cooking?

Temat przeniesiony do archwium.
jak wyzej -nie jestem pewna....dzieki:)
nie bardzo rozumiem - chodzi ci o potrawy czy o imieslow 'cooking'?? Bo zazwyczaj mowimy po prostu 'to cook', a z potrawami 'make'
mam takie zdanie- i don't want to ..........cooking tonight. do wstawienia do albo make....
to DO the cooking
dzieki:)a takie zdanie: he's got a little /little/few time left to finish his work?
little (bez 'a')
dzieki:)a takie zdanie: he's got a little /little/few time left to
>finish his work?

A to zalezy co chcesz wyrazic, bo moze byc
He's got little time left to finish his work (ma malo czasu na skonczenie pracy - w sensie negatywnym, malo czasu i musi sie spieszyc zeby zdazyc)

He's got a little left time to finish his work (ma malo czasu; ale malo w sensie ze jeszcze troszek tego czasu jednak ma)

Z few i a few sytuacja przedstawia sie tak samo, tyle ze few/a few z "time" nie uzyjesz, bo few/a few uzywa sie z rzeczownikami policzalnymi.
W tym drugim mialo byc "he's got a little time left" oczywiscie.
ja to właśnie rozumiem, ze ma mało czasu na zadanie (i np nie zdąży) , dlatego dałam little.

'a little time' - ma trochę czasu (mało, ale jednak trochę ma) nie bardzo mi tu pasuje.
Tyle ze bez kontekstu to nie ma co rozumiec/nie rozumiec lub pasowac/nie pasowac.
to skąd w takim razie??? (cytuje Twoje słowa trochę wyżej):

"W tym drugim mialo byc "he's got a little time left" oczywiscie"


>Tyle ze bez kontekstu to nie ma co rozumiec/nie rozumiec lub
>pasowac/nie pasowac

myslę, ze tu nie ma kontekstu. tylko to typowe zdanie gdzie jest kilka mozliwosci czasownika/rzeczownika itp i trzebna wybrac jedną poprawną formę.
to skąd w takim razie??? (cytuje Twoje słowa trochę wyżej):
>
>"W tym drugim mialo byc "he's got a little time left" oczywiscie"
>

to stad, ze wczesniej mi sie napisalo "left" przed "time" czyli blednie.

>myslę, ze tu nie ma kontekstu. tylko to typowe zdanie gdzie jest kilka
>mozliwosci czasownika/rzeczownika itp i trzebna wybrac jedną poprawną
>formę.

You think like a teacher. The thing is, you can't choose one answer here without knowing what the context is because both answers are correct.
>You think like a teacher

a to dziwne. Ciekawe dlaczego???
:)
But it's midnight, Iwona! Change back into the human form!! :))
Temat przeniesiony do archwium.