Present Perfect/Past Simple

Temat przeniesiony do archwium.
Trochę głupio mi zakładać nowy temat na jedno pytanie, ale nie znalazłam żadnego, do którego mogłabym to podpiąć...

W każdym razie, problem jest taki. Rozwiązując zadania, natrafiłam na taki przykład:
I haven't heard/didn't hear a word he was saying. Odpowiedź poprawna w kluczu to: didn't hear. Jak to wytłumaczyć? To znaczy, czy akurat ten przykład można jakoś logicznie wytłumaczyć, czy trzeba po prostu wyczuć? Przyznaję się bez bicia, że im więcej czytam o użyciu past simple/present perfect/present perfect continuous i im więcej zadań rozwiązuję, tym bardziej się mylę...
Cytat: alie
:
I haven't heard/didn't hear a word he was saying. Odpowiedź poprawna w kluczu to: didn't hear. Jak to wytłumaczyć?

no.. present perfect to present a masz he was saying wiec nie slyszalas wtedy kiedy on mowil, czyli w przeslosci. wiec nie moze byc present perfect.


Przyznaję się bez bicia, że im więcej czytam o użyciu past simple/present perfect/present perfect continuous i im więcej zadań rozwiązuję, tym bardziej się mylę...

to normalne. ale po jakims czasie zacznie Ci sie to ukladac, o ile korzystasz z dobrych ksiazek

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie