future forms

Temat przeniesiony do archwium.
Słuchajcie, proszę Was o pomoc. Podajcie swoje odpowiedzi do następujących zdań:
1. In 2004 the Olympic Games...(take place) in Athens.
2. I...(jump) for joy when project has been finished.
3. If you...(go) past there anyway, could you collect it for me?
We wszystkich przypadkach chodzi o future forms. Moje propozycje są takie:
1. is taking place
2. will be jumping
3. were going.
Czekam na odpowiedzi, z góry dziękuję!
Z czasami zawsze miałam problemy, ale napisalabym tak:
1. is taking place
2. will jump
3. are going
Nie jestem pewna zadnego z tych, jedynie wiem napewno, ze Twoja 3 propozycja to napewno nie tak;)) Poczekajmy az poprawi to ktos bardziej kompetentmy:)
a czy nie powinno byc \"jump WITH joy when THE project...\"?
>Słuchajcie, proszę Was o pomoc. Podajcie swoje odpowiedzi do
>następujących zdań:
>1. In 2004 the Olympic Games...(take place) in Athens.
>2. I...(jump) for joy when project has been finished.
>3. If you...(go) past there anyway, could you collect it for me?
>We wszystkich przypadkach chodzi o future forms. Moje propozycje są
>takie:
>1. is taking place
>2. will be jumping
>3. were going.
>Czekam na odpowiedzi, z góry dziękuję!

1.are taking place, ew. moze byc take place, jesli uznasz, ze olimpiada jest czescia stalego harmonogramu. sadze ze jednak chodzi o \"are taking place\"
2.faktycznie, will be jumping
3.tutaj wyraznie widac ze chodzi o pierwszy okres warunkowy, tak wiec \"go\"

Pozdrawiam
I jeszcze taka uwaga: przy Olympic Games napisalas \"is\". Pamietaj, ze The Olympic Games jest w liczbie MNOGIEJ, wiec zawsze \"are\" jesli juz.

Pozdrawiam raz jeszcze.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Z tym \"is taking place\" to się pomyliłem, oczywiście,
że \"are taking place\", nie zwróciłem uwagi. Jeśli natomiast chodzi o ten 3 przykład,
czy nie uważacie, że to jest 2 conditional? Przecież w 2 członie jest could?
Acha, jeszcze do tego przykładu 1, zastanawiałem się jeszcze nad formą, will take place,
bo to są \"facts about the future\", co o tym sądzicie? A w 2 przykładzie myślę, że
poprawna jest forma future cont. - will be jumping, prawda?
> Jeśli natomiast chodzi o ten 3 przykład, czy nie uważacie, że to jest 2 conditional? Przecież w 2 członie jest could?

\'Could\' jest tutaj po prostu formą grzecznościową, nie conditionalem. Ja wstawiłabym \'are going\', ale coś mi się wydaje, że całkiem niedawno uczyli mnie, żeby w takich przypadkach stosować \'will go\'.....
a czasem na odwrot uczyli?
Masz racje Lucrecio, dobrze Cie uczyli. Zapomnialem o tym. Na ogol nie uzywa sie will po if z paroma wyjatkami. Odsyłam do \"Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency\" unit 5 section 2.2:

\"We sometimes use will and won\'t in the if-clause with the meaning of refusal (won\'t), polite request (will), or to express annoyance at someone\'s insistence of doing something (will)\"

Mysle ze ten przyklad miesci się w definicji, a więc \"if you\'ll go....\", albo \"if you\'ll be going\".
Jakkolwiek, uwazam, ze \"go\" ani \"are going\" nikt w zyciu nie uznalby za blad.

Pozdrawiam
Lookas
z tym \"is\" \"are\" Boats (?) the main means of transport in Venice??
Temat przeniesiony do archwium.