650 pkt

Temat przeniesiony do archwium.
hej

jaki poziom angielskiego trzeba miec,aby w egzaminie TOEFL uzyskac 650 punktow (paper-based) albo 280 pkt w przypadku komputerowej wersji ? (np. porownujac do egzaminow Cambridge)

z gory dziekuje i zycze powodzenia wszystkim przygotowujacym sie do tego egzaminu!
Czesc, jestem Marta, tez sie przygotowywuje....i jest ciezko. Ogolnie slyszalam przerozne opinie o tym egz...wiekszosc mowi ze jest nie do zdania, ale nie mozna sluchac takich ludzi...:)) twoje 650 to prawie max !!! ale pewnie do zrobienia...nie wiem na jakim jestes poziomie...ale jak na advanced to w kilka miechow wydaje mi sie do osiagniecia...powodzonka, jak cos to moj [gg]
Zdawałam TOEFL w pażdzierniku i dostałam 653pkt. Myśłę, że trzeba zrobić sporo testów na komputerze, rozbudowywać słownictwo, robic testy gramatyczne (sekcja druga). Pomocne programy - The Heinemann TOEFL, Supermemo Speed-up.
Przede wszystkim trzeba się przyzwyczaić do pracy pod presją czasu. Ja wyćwiczyłam się tak dobrze w szybkim czytaniu, że miałam jeszcze całe 5 minut na przejrzenie wszystkich odpowiedzi w sekcji trzeciej - to kwesta treningu.
Powodzenia
Hej gdzie moge znalezc Heinemanna??? Bedzi emi to bardzo pomocne.
Jak mozesz to pomoz Jacek
Już niedługo w Polsce zostanie tylko nowa wersja TOEFL - iBT.
Polecam stronę www.toefl-europe.com
jest tam też książka przygotowująca do egzaminu

« 

FCE - sesja zimowa 2003

 »

Pomoc językowa