Relative clauses

Temat przeniesiony do archwium.
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi powiedział dlaczego przerobienie tego zdania :
"The letter hasn't arrived yet. I posted it three days ago." na takie : 'The letter I posted three days ago hasn't arrived yet.' jest niepoprawne. Robiłem ćwiczenia na relative clauses i to jest jedyne zdanie, którego nie mogę rozwiązać ...
jezeli nie wysylasz listow codziennie, to wystarczy, ze powiesz 'the letter', zeby go zidentyfikowac. W takim przypadku wtret z three days ago jest non-defining.
Co innego, jezeli codziennie wysylasz jeden list, wtedy identyfikujesz je, dodajac 'ktory wyslalem 2/3 dni temu' i wtedy to zdanie, ktore podales bedzie prawidlowe.

Ktora sytuacja jest bardziej prawdopodobna w zyciu?
Faktycznie, logiczne ;). Dzięki.
A jeszcze byłbym wdzięczny gdybyś mi powiedział/a czy dobrze to rozkminiłem :
'She didn't answer my e-mails, which made me anxious.' - Nie odpowiadała na moje maile, co mnie zaniepokoiło.
'She didn't answer my e-mails which made me anxious.' - Nie odpowiadała na moje maile, które mnie niepokoiły.

ok, ok
sorki, że sie wtrącę... może mały szczegół, ale czy nie powinno być:
'She didn't answer my e-mails, WHAT made me anxious.' - Nie odpowiedziała na moje maile, co mnie zaniepokoiło ?
>>>sorki, że sie wtrącę... może mały szczegół, ale czy nie powinno być:
'She didn't answer my e-mails, 'WHAT' (NIE - bo to jest kalka z jez. polskiego na slowo 'co' - PROSZE tego wiecej nie robic i nauczyc sie tworzyc zdania w jez. ang) made me anxious.' -
przecież tylko pytam, ok uciekam uczyć się tworzyć zdania...
Cytat: amberino
przecież tylko pytam, ok uciekam uczyć się tworzyć zdania...

You'll be better off.
Cytat: fui_eu
Cytat: amberino
przecież tylko pytam, ok uciekam uczyć się tworzyć zdania...

You'll be better off.

Or....You better be off to ..........whichever comes first...;)
Cytat: fui_eu
Cytat: amberino
przecież tylko pytam, ok uciekam uczyć się tworzyć zdania...

You'll be better off.

Może ja zamiast się uczyć tych zdań najlepiej na dekapitację poczekam, podpalenie na stosie, albo chociaż sama ze zniecierpliwienia wychłostam się po klacie.
W końcu ze mnie już beznadziejny przypadek...

Nie wiem po co ten dział, skoro każdy jest zobligowany wszystko wiedzieć.
Cytat: amberino
Nie wiem po co ten dział, skoro każdy jest zobligowany wszystko wiedzieć.

Ja tez nie wiem. And you had a resonable question that deserved an answer.

>>>>Nie wiem po co ten dział, skoro każdy jest zobligowany wszystko wiedzieć
...bo tego oczekujemy od wszystkich......
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa