Could w stronie biernej jako odniesienie do przyszłości

Temat przeniesiony do archwium.
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł mi pomóc z następującym problemem :

Mam zdanie : 'We could put adverts in the local papers asking for host families where foreign students could stay.' - Teraz chciałbym je przekształcić tak, aby było w stronie biernej; teoretycznie powinno być w ten sposób : 'Adverts could have been put in the local papars ... ' - ponieważ mam could czyli czasownik modalny w czasie przeszłym. Wiadomo jednak, że could odnosi się również do propozycji czegoś co można by zrobić w przyszłości, i tu mam właśnie problem. Wtedy używamy 'Could have been' czy 'Could be put' ? 'Could have been' znaczyłoby, że mogliśmy a 'Could be put', że moglibyśmy/możemy ???
Cytat: Adrianos7
'Could have been' znaczyłoby, że mogliśmy a 'Could be put', że moglibyśmy/możemy ???

tak

w zdaniu oryginalnym nie ma zadnego 'have put', wiec ''could have been' nie ma prawa sie pojawic po przeksztalceniu
Ale gdyby było 'He could do that.' w sensie, że on mógł to zrobić, to strona bierna brzmiałaby :
'That could have been done by him' ???
nie. tylko 'that could be done'. w zdaniu oryginalnym nie ma formy perfect, to w zdaniu przeksztalconym tez nie moze jej byc.
https://www.ang.pl/nauka/gramatyka/strona_bierna/czasy_perfect - tutaj jest napisane, że :

'Czas przeszły jest niewiele trudniejszy, tutaj po czasowniku modalnym wstawiamy zawsze have been a potem III formę czasownika właściwego, zobaczmy:

can/can't
could/couldn't
may/may not
might/mightn't
should/shouldn't + have been + past participle(III forma)
ought to
must/mustn't

Więc ja już nie wiem ... To znaczy, że nawet po czasownikach modalnych odnoszących się do przeszłości ma by 'be put' itp. , a nie jak jest napisane powyżej 'have been put' ? To chyba jest błąd w tym linku co rzuciłem ?
gdzie Ty wyczytales w tym linku, że zdania bez perfect w stronie czynnej przeksztalca sie w zdania z perfect w stronie biernej? Bledem tam jest niejasne okreslenie 'czas przeszly'
Dobra, wielkie dzięki ;)o. Wszedłem na inną stronę i tam było to wyjaśnione dobrze :). Po prostu ten artykuł co zapodałem był mylący, b jest w nim napisane, że w czasach przeszłych "dajemy have been" ... W ogóle jest tam sporo błędów.
Temat przeniesiony do archwium.