Uzupełnij zdania z poprawną formą GOING TO

Temat przeniesiony do archwium.
Witam uczę się na poprawę sprawdzianu. Zadanie;

Complete the sentences with the correct form going to.

1. They (stay) are going to stay in a five star hotel
cos: are going to stay
2. Who (Debbie meet) ............. in town tomorrow?
3. I (not eat) ................. chocolate again.
4. John (help) .................. me with my work
5. What (you say) ................. to Bill when you see him?
6. These students (not pass) ............ their exams. They never do any work.

Może ktoś to uzupełnić i wytłumaczyć jak to robic? czego w tym przede wszystkim muszę się nauczyć?
a potrafisz ulozyc pytania z is are?
trochę..
np. He is sleeping - uloz do tego pytanie
hm czy tu nie można po prostu dodać pytajnika? He is sleeping?
Nie.
zajrzyj do podrecznika, a potem porozmawiamy o tym cwiczeniu.
skup się na pomocy tego zadania.
albo proszę o kogoś innego o pomoc w tym.
Bez trybu rozkazujacego, kolego.
To, o co prosisz, to nie jest pomoc. Szukasz jelenia, zeby miec odrobiona prace domowa. Nikt powazny tego tu nie robi.
Zacznij sie uczyc.
to nie jest zadanie domowe. Jak chcesz mogę wysłać zdjęcia sprawdzianu. Jest na nim 6 zadań, z czego 5 rozumiem, a tego właśnie nie. Nie rozwiązuj go w takim razie, tylko powiedz mi jak.
Nie szukam jelenia: Od tego są fora żeby pomagać. Ja pomagam ludziom na innych forach internetowych i chciałbym żeby mi też czasem ktoś gdzieś pomógł.
>>>Od trego sa fora zeby pomagac
What the f...is going on?
Tutaj akurat na forum kazdy pomaga z wlasnej woli, i jak ktos nie chce to nie musi.
I takie odzywanie sie do innych osob - to prosze zachowac dla kolegow z piaskownicy...
@5476, jeżeli nie potrafisz układac najprostszych pytań, to nie zrozumiesz, jak zrobić to zadanie.
Dopóki nie zaczniesz sam pisać, nikt nie uwierzy, że nie szukasz jelenia.
Ja chcę, żebyś zrozumiał, jak układać rózne pytania w angielskim. Jeżeli nie uważasz tego za pomoc, to już Twój problem.
Tyle ode mnie. Wybór należy do Ciebie.

aha, oczywiście mogę Ci powiedzieć jak: układsz normalnie pytania z am/is/are, a po podmiocie dodajesz going to. jasne?
>>>Tutaj akurat na forum kazdy pomaga z wlasnej woli, i jak ktos nie chce to nie musi.
A czy ja pisze że musi? To co napisałeś powyżej to oczywiste.
>>>I takie odzywanie sie do innych osob - to prosze zachowac dla kolegow z piaskownicy...
Jakie takie? Pisze temat i oczekuje odpowiedzi na moje pytanie, a nie inne zadawanie mi pytań.
>>>Ja chcę, żebyś zrozumiał, jak układać rózne pytania w angielskim. Jeżeli nie uważasz tego za pomoc, to już Twój problem.
Ale ja tego nie chce, jak będe tego chciał to założe oddzielny temat. to offtop
>>>Dopóki nie zaczniesz sam pisać, nikt nie uwierzy, że nie szukasz jelenia.
co mam pisać?
>>>aha, oczywiście mogę Ci powiedzieć jak: układsz normalnie pytania z am/is/are, a po podmiocie dodajesz going to. jasne?
Może by pomogło, gdyby zostało zastosowane z jakimś przykładem, np z zadania które podałem
To odpowiedz typu:
-Proszę Pana jak zrobić to zadanie?
-Normalnie
edytowany przez 5476: 21 lut 2011
Cytat: 5476
Pisze temat i oczekuje odpowiedzi na moje pytanie, a nie inne zadawanie mi pytań.

Ha ha hahahahhahahaa. Thanks for the chuckle :)

Oczekiwać to możesz jeśli a) zapłacisz za coś lub b) zapłaty od pracodawcy za wykonaną pracę.
Cytat: 5476
Ja chcę, żebyś zrozumiał, jak układać rózne pytania w angielskim. Jeżeli nie uważasz tego za pomoc, to już Twój problem.
Ale ja tego nie chce, jak będe tego chciał to założe oddzielny temat. to offtop

Skoro nie umiesz układać pytań, to nie ułożysz pytyań w tym ćwiczeniu.

Cytat:
Może by pomogło, gdyby zostało zastosowane z jakimś przykładem, np z zadania które podałem

Przykład masz na samym początku zadania: w nawiasie stay w zdaniu are going to stay
Jeżeli na podstawie tego nie potrafisz ułożyć innych odpowiedzi, to albo jesteś za słaby ogólnie, albo nie chcesz sam odrobić tego zadania. Zakładam, że pierwsze i chcę Ci pomóc od podstaw, ale Ty mnie pouczasz, czyli okazuje się, że się myliłem. Drugie.
Słodkiego, miłego życia.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa