SECOND CONDITIONAL pomoc !

Temat przeniesiony do archwium.
she wouldn't go to a party unless she had something new to wear - czy to zdanie jest poprawne?

Prosze o pomoc, mam sprawdzian i przekształcam zdania. Nie jestem tylko pewna czy robię to dobrze i na tym przykładzie chce sie upewnić. Chodzi mi o to czy w 3 osobie przy 'would' dodaje się do czasownika końcówkę '-s'.?
nie dodaje sie s
zdanie jest ok
ale to nie jest II conditional!
To jest zdanie o czasie przeszlym, opisuje czyjes zwyczaje - swiadczy o tym np. przedimek 'a' przed 'party'
Miala taki zwyczaj, ze nie szla na przyjecie, jezeli nie miala nowego stroju
a jakby brzmiało gdybym chciała sformułować podobne w Second conditional?
A jak to ma brzmiec po polsku?
w książce pod tematem Second Conditional jest zdanie: I wouldn't go to a party, unless I had something net to wear. Myslałam, że to II conditional. < to u góry>To chyba miało oznaczać, że ona nie poszłaby na imprezę, gdyby nie miała nic nowego do ubrania.
To oznacza dokładnie - Nie poszłabym na imprezę, chyba że miałabym coś nowego do ubrania. I jest to według mnie zdanie w II conditionalu, które mówi o sytuacji z teraźniejszości bądź przyszłości bardzo mało prawdopodobnej do spełnienia.
Ok, to można też interpretować jako zwyczaj w teraźniejszości, chociaż do tego celu zwykle wykorzystuje się 'will' i zdanie wygląda jak I cond.
dzięki za pomoc, jutro pisze, ale dzięki wam już wiem o co chodzi ;d.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie