mam dylemat, czy to zdanie jest poprawne...

Temat przeniesiony do archwium.
I've searched for the name of this song for months- szukałam nazwy tej piosenki od miesięcy . czy to jest poprawne?;) z gory dziekuje za pomoc.. ;D
lepiej been searching
Aha... Ale to nie znaczyłoby ze tak jakby dalej jej szukam? bo ja ja juz znalazlam, a been searching wydaje mi sie ze to sie uzywa jak .. dalej sie szuka? ?
nie, nie ma tego znaczenia. been searching mozesz uzyc np., gdy ktos oddaje Ci zgube.
Aha, to dzięki bardzo za pomoc ;))
>>I've searched for the name of this song for months

Tal w ogole nie mozna powiedziec w tym zdaniu, tak jak nie mozna powiedziec 'They have repaired the road for months", musi byc 'been searching' jak wyzej mg powiedzial wyzej
niekoniecznie
rezultatem searchingf jest finding
resultatem repairing jest repairing
dlatego te czasowniki beda sie inaczej zachowywac w zdaniach
A czy 'finding ' nie jest 'the logigal end point of the verb 'search'?
I chodzi MI TU o okreslinik długosci czasu 'for months', gdy by go nie było to pp jest ok ale tak mysle że to sie kloci z resultative of pp ?
On second thought moze i tak
A z drugiej moze i nie bo mamy 'object' - the song :)
name or whatever..
aha.. ok. Pytam , bo chciałam sie upewnic, bo usłyszałam taką kwestie w filmie,, I've searched for u for over 500 years. " I chciałam sie upewnic, czy w tym przypadku tez tak moze byc. :P dzięki wszyskim za pomoc;D
to moze oba te zdania sa poprawne, i mozna je stosowac zamiennie? jak sądzicie?
Aha i chciałam dodac, zed kiedy bohater mowil ta kwestie, ,, osoba szukana" była na miejscu juz od jakiegos czasu..
@vania96 może być, jak sama widzisz
była na miejscu odjakiegos czasu - czy to byl dlugi czas w porownaniu z 500 lat?
ah, chciałam sie tylko upewnic;),, osoba szukana" znalazła się niedawno. Nie przed chwilą, ale niedawno;)) dzieki wszystkim;)
a tak przy okazji chciałam jeszcze zapytac, czy moze ktos mi wytłumaczyc różnice pomiędzy:
,,I'm hoping , i I hope" ,, I trust you" i ,, I'm trusting you" ,, i love" i ,, im loving" itd. ?
Temat przeniesiony do archwium.