Present Simple VS Present Perfect

Temat przeniesiony do archwium.
Zdanie: Jak długo interesujesz się nauką języka angielskiego?

W programie supermemo poprawnie jest:

How long have you been interested in studying English?

A czy mogło by być po prostu w Present Simple:

How long do you interest in studying English?

Z góry dziękuje za odpowiedz
nie. w tego typu zdaniach z how long musi byc present perfect.
poza tym 'do you interest' znaczy 'czy interesujesz (kogoś)' :-)
dzięki a jeszcze przy okazji czytam sobie forum i ludzie polecają słuchania radia BBC, puściłem sobie to teraz i szczerze prawie nic nie rozumiem ;p. Nie jestem na poziomie podstawowym, choć powyższe pytanie mogłoby na to wskazywać, potrafię się dogadać ze znajomymi z anglii, natomiast gorzej jest ze zrozumieniem tak jak wczesniej mówiłem radia czy filmów. Wiem że dużą rolę odgrywa tutaj słownictwo tyle, że wczoraj puściłem sobie film cały po angielsku i też prawie nic nie zrozumiałem. Dzisiaj z rana obejrzałem sobie ten sam film tyle że z napisami oczywiście też angielskimi i ku mojemu zdziwieniu nie rozumiałem tylko poszczególnych słów ;p Da się to jakoś naprawić ?
ja tez preferuje mowe pisaną :P
ja bym chciał preferować taką i taką ;p Tylko nie wiem czy to po prostu trzeba czasu, trzeba się osłuchać z językiem, czy jestem skazany na polski ;p
im wiecej sie slucha albo mowi tym lepiej to wychodzi ale jak sie jest typowo wzrokowcem to zawsze krotsza droga do kartki :P

po czesci to tez zalezy od sytuacji, bo w chwilach takich jak matura ustna po prostu nie mozna sie opanowac zeby przestac mowic :P
edytowany przez darkdogg: 07 wrz 2011
Temat przeniesiony do archwium.