Nauka angielskiego nie tłumacząc na polski

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś z was uczy bądź uczył się angielskiego w ten sposób ? Np. jak mamy słówko weirdo(dziwak) to zamiast tłumaczyć na nasz język od razu sięgamy do słownika angielskiego i sprawdzamy co znaczy. Pozdrawiam :)
pewnie, ze tak:) Ja jak poszedlem na filologie to zaczalem sie ta metoda uczyc i musze przyznac ze jest to bardzo pozyteczna metoda gdyz zmusza Cie do myslenia typowo po angielsku:)
aczkolwiek czasami wspomagam sie polsko angielskim jak mnie nurtuje polski odpowiednik :D
A mógłbyś mi jeszcze napisać najlepiej na przykładzie jak się uczysz słówek, czy po prostu wkuwasz je na pamięć ?

P.S ja mam fajną metodę tyle że muszę tłumaczyć to na polski
Jak sie ucze słowek?noo bierzesz sobie ksiazke odpowiednia gdzie masz slownictwo i cwiczenia i jak nie znasz słówka to wbijasz go w słownik gdzie masz definicje a potem formuje sobie swoja swoimi slowami i zostaje w glowie:D Z tym,ze ja zawsze ucze sie słowek w kontekscie czyli slowko i zarz wymyslam sobie jakies zdanko czyli na przyklad ostanio co tam było - to exacerbate - i teraz jak go uzyje a ktos mnie nie zrozumie to mu powiem yeah its like to aggravate, to worsen - to make sth worse(like health or already bad or unpleasent situation) i zapamietalem sobie to w zdaniu " i think that sending military support there will only exacerbate the situation :) w ten desen:)
Ja podobnie. Też układam kilka zdań z nowo poznanym słówkiem.

Do zapamiętywania słownictwa polecam tę metodę:

Wyobraźmy sobie hiszpańskie słówko una cuchara - f łyżka. Kojarzymy sobie owe słowo z czymś, co jest nam znane. W tym przypadku jest to proste - kuć ara (papuga). Wyobrażam sobie mnóstwo papug pracujących w kamieniołomach. Kują one łyżkami......

un tenedor - widelec - jakaś scenka z tenorem.

I tak dalej. Rekordziści podobno potrafią tak zapamiętać powyżej 2000 słów dziennie. Polecam.
Bednar te techniki znasz z książki Kevina Trudeau odnośnie superpamięci ? Bo ja właśnie się uczę tak jak ty :D Tylko gorzej jest z czasownikami albo innymi częściami mowy np. załóżmy że nie znasz słówka beginning jak je z czymś skojarzyć ?
hej. nie, to akurat znalazłem w How to develop a Super Power Memory - Harry Lorayne oraz w How to learn any Language - Barry Farber. Jeżeli Cię interesuje taka tematyke, to zdecydowanie powinieneś zajrzec do Moonwalking With Einstein - Joshua Foer, żeby poczytać o metodzie zapamietywania, którą chyba w tej wlasnie książce autor nazywa memory palace czy cos w tym stylu.

Co do beginning, no cóż, nie każde słowo da sie tak zapamiętać. Jest to jednak rzecz subiektywna :-) Ktoś inny może nie mieć problemów z zapamiętaniem beginning.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa