pomoc językowa

Temat przeniesiony do archwium.
civet co to za zwierzę??
to cybet

Choć przyznam, że nie mam pojęcia co to za zwierzę. Wpisz sobie 'civet' w google images i zobaczysz jak to wygląda (jeśli nie wiesz)
cybeta Dodaj do notesu


Językoznawstwo


cybeta (niem. Zibet (katze) ‘tybetański (kot)’) zool. Viverra, azjat. i afrykańskie zwierzę drapieżne wielkości lisa o szarym futrze w brązowe cętki; cenione ze względu na futro i wydzielinę gruczołową zwcybet (gł. V. zbibetha – c. indyjska); cyweta.

Hasło opracowano na podstawie „Słownika Wyrazów Obcych” Wydawnictwa Europa, pod redakcją naukową prof. Ireny Kamińskiej-Szmaj, autorzy: Mirosław Jarosz i zespół. ISBN 83-87977-08-X. Rok wydania 2001.

Odwiedź w Internecie: Wydawnictwo Europa

Inne na ten temat: cyweta, więcej »
o, a u mnie w słowniku jest 'cybet'

to cybat czy cybeta?
cybEt czy cybeta , sorry :-)
Widzisz, ja nie taka madra. Znalazlam odpowiednik wloski, a potem polski: CYBETA. Zreszta rodzina i w angielskim ( Viverra ) i w polskim i we wloskim taka sama, wiec to jest to.
Pozdrawiam
cybet Dodaj do notesu


Językoznawstwo

Ciag dalszy z tego slownika:
cybet (niem. Zibet z wł. zibetto, ar. zabad ‘piana’) biochem., technol. wydzielina przyodbytniczych gruczołów cybety; stosowana w przemyśle perfumeryjnym jako utrwalacz zapachowy.

Hasło opracowano na podstawie „Słownika Wyrazów Obcych” Wydawnictwa Europa, pod redakcją naukową prof. Ireny Kamińskiej-Szmaj, autorzy: Mirosław Jarosz i zespół. ISBN 83-87977-08-X. Rok wydania 2001.
serdecznie dziękuję
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa