Fikuśny - pomocy

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry!

Potrzebuję pomocy. Szukam słówka które mogłoby oddać znaczenie słowa fikuśny, taki nieokreślony dziwny. W serialu Doctor Who była taka scena jak główny bohater mówił, że czas jest "wibbly-wobbly, timey-wimey" (
) ale nie wiem czy to nie serialowe słowotwórstwo :D

Z góry dziękuję
Fikuśny jako wymyślny = fanciful.
Z kolei w znaczeniu dziwaczny = bizarre lub outlandish.

Natomiast, jeżeli chodzi o Twoje "wibbly-wobbly", wydaje mi się, że stworzyli to serialowcy :] Acz, nie jestem pewien...

Pozdro!
Dziękuję! Bardzo dziękuję!

Wibbly-wobbly gdzieś sprawdzałam, i chyba wychodzi na to że to coś o bliżej nieokreślonym kształcie i konsystencji jak galareta czy inna plazma. Ale chyba za bardzo się tego nie używa :D
Czy mogłabym kogoś prosić o pomoc.. Czy mógłbyś mi pomóc z przetłumaczeniem tego tekstu. Z góry DZIĘKUJĘ
Na podstawie art. 26 Ustawy z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości (Dz. U. Nr 121 poz,591) wzywamy Państwa do potwierdzenia w terminie 10 dni na odcinku B zgodności sald figurujących w naszych księgach na dzień 30.11.2011 Warunkiem niezbędnym do uznania salda za zgodne jest jego pisemne potwierdzenie przez osoby uprawnione do reprezentowania firmy zgodnie z KRS lub Kodeksem Spółek Handlowych. Salda wynikają z następujących pozycji.
>>"wibbly-wobbly", wydaje mi się, że stworzyli to serialowcy

Pierwsze wystąpienie 1847 (Halliwell)
a kind of tottering, shaky stuff of indeterminate nature, rather applies to movement and it's nonce-use indeed.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa