WSTĘPY DO LISTÓW!!!!!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Mam prośbe. Czy ktos ma moze cos na temat pisania w jezyku angielskim np konkretne zwroty do konkretnego typu listow?????Bardzo mi to potrzebne. Plisss
wpisz w google.com nazwy listów + samples i dostaniesz nie tylko zwroty ale setki przykladowych listów.

np. cover letter samples
job acceptance letter samples
thank you letter samples
itd.
No tak tylko na takiej zasadzie to i tak bede musiala szukac po nazwach. Udzielam korepetycji i po prostu szukam jakiegos pliku tekstowego w ktorym byloby to skrocone bo mam np. ksiazki z ktorych moge to spisac ale nie mam tyle czasu. Uczennica chciala to do matury a ja nie moge znalezc:(
Jestem przekonany, że nie powinnaś tych korepetycji udzielać. Musisz się jeszcze dużo nauczyć i mieć wystarczająco dużo czasu, żeby Twojej uczennicy pomagać.

Przecież zobowiązałaś się przygotować dziewczyne do matury, nie do kartkówki.
No tak zabawne tylko ze studiuje filologie angielska. Bardzo mi przykro ze dojezdzam i jestem w domu wieczorem i do 20:00 mam 4 uczniow kazdego dnia...i nie mam czasu na siedzenie w ksiazkach. A nie chce jej uczyc pisania kazdego listu tylko podac odpowiednie sforulowania a na to nie mam czasu na korkach bo robimy gramatyke. By the way thanks for your help
>No tak zabawne tylko ze studiuje filologie angielska.

I ty sie pytasz o takie proste rzeczy??????
Kolega powyzej chyba mial racje, ze nie powinnas tych korkow udzielac.

>przykro ze dojezdzam i jestem w domu wieczorem i do 20:00 mam 4
>uczniow kazdego dnia...i nie mam czasu na siedzenie w ksiazkach.

i co w tym dziwnego?
wszyscy sie ucza albo pracuja. norma.
MYSLCIE CO CHCECIE. dzieki za pomoc. poczekam az wy o cos zapytacie
a poza tym to sie nie pytam bo znam odpowiedz tylko prosze o uporzadkowany plik na ten temat. Ale dzieki wielkie. Widac ze znasz pojecie braku czasu i natloku nauki u studenta
Znam, nie mniej jednak uważam, że w przypadku korepetycji, których celem jest przygotowanie do matury, korepetytor MUSI znaleźć czas by się do nich przygotować. Jeśi taki korepetytor szuka wiedzy w internecie, to zdecydowanie powinien zrezygnować z korepetycji, a na życie dorabiać w inny sposób. Zawsze mozna znaleźć kogoś, kto zapłaci za sprzatanie, zmywanie czy wyprowadzanie pieska na spacer.
skad w was tyle zlosliwosci - nie moge sie nadziwic....cos w tymjest ze to Polakównarodowa cecha +marudzenie i dolowanie kazdego kto sie wychyli-pogratulowac!
To nie jest marudzenie, ani tym bardziej dołowanie. Pamiętaj, że od wyników matury zależy możliwość wybrania kierunku studiów, szansa dostania się na nie i jego przyszłość zawodowa. Ktoś, kto mawątpliwości w tak prostych zagadnieniach jak rozpoczynanie listów nie ma prawa podejmować się takich korepetycji. Tu nie chodzi o trójke na kartkówce.

Popieram przedmówców.
Ludzie a kto tu mowi o watpliwosci???????Nie ma zadnych!Dziekuje bardzo za pomoc. Dostalam dzis od kolezanki takze korepytetorki tabelke z wymaganymi pojeciami. Uporzadkowana, tresciwa, taka o jaka prosilam. I nie bylo zadnego problemu bo ona rozumie moje potrzeby i sama wie, ze trudno jest orpocz poswiecania czasu na nauke przygotowywac wlasnorecznie materialy na korki!!!!
Ps.
Ja takze zdawalam mature i jej wyniki zalezaly od szansy dostania sie na filologie angielska. jeszcze raz dziekuje wszystkim dobrodusznym lingwistom za zrobienie z kogos idioty!
Ja podzielam opinię nicoletia 86, rozumiem jej sytuację, co do korepetycji, jeśli komuś nie pasuje korepetytor i jego metody nauki to zawsze może go zmienić!! Skoro nicoletia 86 ma uczniów, to znaczy, że uczniowie są z niej zadowoleni. Co do zestawienia zwrotów, sam chętnie zerknąłbym na takowe. Jeżeli można to proszą na maila:
[email]
przepraszam, ze pytam: na którym roku studiujesz tą fil. ang? co? bo czytając te posty i patrząc na Twój nick z końcówką 86 to jesteś na roku pierwszym, tak? Jeśli to jest prawda to nie wychwalaj się, że studiujesz fil ang bo możesz z niej szybciutko wyleciec - to dopiero pierwszy rok;)
nikt tu się nie wychwala...jakbym miala to tak oceniac to kazdy na tym forum nie robi nic innego tylko sie chwali
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa