Jestem w klasie 1A liceum

Temat przeniesiony do archwium.
Jak to powiedzieć po AmE i BrE?
edytowany przez Tommyek: 16 sty 2012
US
I'm a first-grade student* of a high school

GB
I'm a first-form pupil* of a secondary school
I'm a first-year student* of a secondary school

*Generalnie jednak bardziej w US jest: pupil, schoolboy, student, a w GB: junior. Ale napisz, jak uważasz. Ja bym wstawił student nawet przy wersji GB.
edytowany przez Flubber: 16 sty 2012
Dzięki, tylko mi chodzi o to jak wyrazić "A"
Właśnie wywołałeś bardzo szeroki uśmiech :]
Z tym jest problem ponieważ w US i Kanadzie nie jesteś przydzielony przez całą szkołę średnią do tej samej klasy tylko klasy są organizowane przedmiotami. Czyli każdy przedmiot masz z innymi uczniami. Istnieje coś takiego jak homeroom i jest to twoja pierwsza lekcja każdego dnia. Jeśli szkoła jest podzielona na semestry, to w ciągu całego semestru masz codziennie te same lekcje; nie wiem jak to funkcjonuje w szkole niemestralnej, bo ani ja ani mój dzieć takiej nie doświadczyliśmy. Owo homeroom może być właśnie oznaczony np. 1A (z tym że 1 niekoniecznie musi oznaczać pierwszą klasę) ale poza sekretariatem, to po pierwszym dniu szkoły żaden uczeń nie pamięta jaki nr/literę ma jego homeroom, bo mu to do niczego niepotrzebne. No i w ogóle jeśli chcesz to przełożyć na amerykański, to w szkole średniej nie liczy się klas od pierwszej, tylko od następnej po podstawówce czyli albo 6 albo 7 albo 9, zależy na jaki system trafisz.

To tyle wykładu z kultury amerykańskiej i kanadyjskiej :)

Jeśli chcesz tylko przetłumaczyć Twoje zdanie na angielski, to ja bym napisała I'm in my first year of high school; my homeroom is 1A.
edytowany przez eva74: 16 sty 2012
Dzięki Ewa! Jakby ktoś się orientował jak się mają odpowiedniki w UK, z naciskiem na Anglię, to będę wdzięczny. O tym opisie już wiem http://en.wikipedia.org/wiki/Form_(education)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie