Zadanie.

Temat przeniesiony do archwium.
Czy możecie mi powiedzieć co mam wstawiać w tym zadaniu:
Fill the gaps with the appropriate prepositions.
1.How will account................yotu absence at the last lessons. Nick?
Chodzi o wyrazy, frejazale?
przepisz zdanie poprawnie
*How will you account................your absence at the last lesson, Nick?
preposition to przyimek, taki jak on, in, itp.
poszukaj w slownika hasla 'account' jako czasownika, zobaczysz, jaki tam jest przyimek
Dziękuję za odpowiedź. Ile czasu zajęła Ci nauka tych wszystkich przyimków?
ciagle sie ucze
Ja bym chcial widziec jaki przyimek askerka wstawila.
Na razie mam :
How will you account FOR your absence at the last lesson, Nick?
2.I seems Diana's depression stems FROM her inability to get over the broken relationship with her former boyfriend.
3. It's essential that he workers should comply WITH the safety regulations.
4.Could you please refrain FROM smoking while the plane is taking off?
5. Did you find it hard to adjust TO the new conditions?
6.That ruse boy seems to derive enjoyment OF bullying the younger pupils.

reszty już mi się nie chce przepisywać... Ale zostało mi jeszcze ze 150...:>
6 derive sth from sth
pozostale ok

jak juz bedziesz miala wszystkie, sprobuj pogrupowac je wedlug przyimkow i wypisac ich znaczenia. W ten sposob zorientujesz sie, jakie jest ogolne znaczenie zwrotow z danym przyimkiem. Nie zawsze bedzie to jedno wyraznie okreslone znaczenie, ale zawsze wyrobisz sobie ogolna orientacje.
Z każdych jednych zwrotów, których nie potrafię zrobić, dokładnie przełumaczyć robię fiszki. Czasami z jednego zadania, na pół strony a4 wychodzi mi ich strasznie dużo, ale staram się nie załamywać. Jednak za każdym razem jak wydaje mi się, że zaczynam po mału je ogarniać dostaję, kolejne cztery strony zadań i zwrotami, które widzę pierwszy raz na oczy. Trochę demotywujące, ale nie ma co narzekać. :)
Możecie mi pomóc z tymi zdaniami:
"What is it you wish..........?", asked the Wizard. I can make all your perfect?
2,Using a blackmail, the criminals forced the terrified couple.........paying them a huge sum of money.
3. I'm rather worried that none of you seems to adhere........to the principes that we have sat before.
Wciaz, fajnie by bylo widziec Twoj wysilek. To nie takie trudne.
Cytat: aneczka516
Możecie mi pomóc z tymi zdaniami:
"What is it you wish..........?", asked the Wizard. I can make all your perfect?
2,Using a blackmail, the criminals forced the terrified couple.........paying them a huge sum of money.
3. I'm rather worried that none of you seems to adhere........to the principes that we have sat before.

a wybierz sobie:
dla 1 z: to/for/with
dla 2 z: into/for/with
a 3 masz juz poprawnie zrobiona
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa