Tekst

Temat przeniesiony do archwium.
This pet was glorious. Goat name was Geri. Geri lived in farm. Her family was a poor. They had only five cow and ten chicken. Geri required too many money. She was valuable pet. Her owner must selled Geri.
Goat nie była zadowolona z tego powodu. She escaped from farm to nearby city. Geri unfortunately trafiła do przyjaciela jej roddziny. On chciał ją oddać. Geri again escaped . Przyjaciel rodziny gonił ją, ale udało się jej czmychnąć.
Po drodze kradła, aby zdobyć jedzenie. She eate everythink what she catch. Geri was free, but sie didn`t happy. Geri lacked family. Ona szła i szła gdy dotarła do pięknej krainy
She resided in this land. Pewnego dnia she called to her family. She missed behind them. Geri invited their. Wenn she visited sad goat, she propesed wspólne zamieszkanie. Rodzina zgodziła się. I żyli długo i szczęsliwie.
Prosze, niech ktoś się tym zajmie :(
Jak moge pomogac?

chcesz, zebym ja napisala po polsku, lub poprawnie po angielski? Prosze mow szybko, jeseli mogesz, bo ja chce pomogac ale jestem strasznie zmeczona i chce isc do lozku (2:50 rano tutaj)
Prosze, napisz wszystko po polsku, i jutro napisze wszystko po angielsku bardzo poprawnie =) Dobrze?
Zwierzątko było wspaniałe. Jej imię to Geri. Geri żyła na farmie. Jej rodzina była biedna. Mieli tylko 5 krów i 10 kurczaków. Geri wymagała wiele pieniędzy na utrzymanie. Ona była kosztownym zwierzęciem. Jej właściciel musiał ją sprzedać. Geri nie byłą zadowolona z teog powodu. Uciekła do pobliskiego miasta. Nieszczęsliwie trafiła do przyjaciela jej rodziny. On chciał ją odać. Geri ponownie uciekła. Przyjaciel gonił ją, ale udało się jej czmychnąc. Po drodze kradła by zdobyć jedzenie. Jadła wszystko co znalazła. Geri była teraz wolna i nieszczęsliwa. Brakowało jej rodziny. Szła i szła, aż dotarła do pięknej krainy. Zamieszkała tam. Pewnego dnia zadzwoniła do swojej rodziny. Tęskniłą za nimi. Zaprosiłą ich do siebie. Kiedy odwiedzili ją, ona zaproponowała wspólne mieszkanie. Od teraz żyli w dobrobycie (byli bogaci). I żyli długo i szczęsliwie !
jak może zwierzę dzwonić?

Nie tłumaczę tego tekstu, bo nie bardzo rozumiem ideę ... ;p

Może Amerykanka się zlituje :)
>jak może zwierzę dzwonić? - przypuszczalnie mialo telefon. A moze poszlo do najblizszego baru... Trzeba myslec.
no racja... ewentualnie porozumiało się telepatycznie :P
Tak, pozniej napisze po angielsku ale ja tez nie bardzo rozumiem idee...Jak Majka chce, moge napisze tak jak jest po angielsku, a potem moglabym pisac jeszcze raz, ale zmienic, zeby mial wiecej sens

Prosze wybacz mnie moj okropni polski ale w tym momencie pisze bardzo szybko. =P
The animal (goat?) was splendid. Her name was Geri. Geri lived on the farm. Her family was poor. They had only five cows and ten chickens. Geri required a lot of money for her upkeep. She was a costly animal. Her owner had to sell her. Geri was not happy because of this. She ran away to the neighbouring town. Unfortuantely she happened upon her family's friend. He wanted to give her back. Geri ran away again. The friend chased her, but she managed to flee. On the way she stole in order to get food. She ate everything she found. Geri was now free, but unhappy. She missed her family. She walked and walked, until she reached a beautiful province. She took up residence there. One day she rang her family. She missed them. She invited them to her place. When they visited her, she proposed (that they should live together). From then on they lived in luxury. And they lived a long time and were happy!

1. NIE WIEM, co znaczy "wspólne mieszkanie". =(
2. Czy Geri jest zaczarowana? (Umie dzwonic.)
3. Dlaczego rodzina jest teraz bogata?
Koza jest zaczarowana, a zyli teraz dlugo i szczesliwie i byli bogaci bo byla to zaczarowana kraina.
A to jest taka opowiastka - bajka...;/
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja zimowa 2005

 »

Pomoc językowa