Do you have any size 6's left in stock? - czemu 's

Temat przeniesiony do archwium.
to forma liczby mnogiej?
zgadza sie
Dlaczego apostrophe?
też nie wiem po co tam ten apostrof :(
po liczbie zwykle nie wstawia sie samego 's', lecz poprzedza się to apostrofem
np. in the 1980's
w przypadku pojedynczych liczb czy liter, uzycie apostrofu jest preferowane
Cytat: mg
po liczbie zwykle nie wstawia sie samego 's', lecz poprzedza się to apostrofem
np. in the 1980's

http://www.grammarbook.com/punctuation/apostro.asp
scroll down to rule #11
@fui
ciagle przekierowania ze strony na strone
nie bardzo rozumiem:)
Czytalem to kiedys mi sie zdaje , dawno temu, ale wtedy Jane Straus jeszcze zyła. RIP
edytowany przez savagerhino: 22 kwi 2012
Nie mogę się dostac na tę stronę. Pokazuje "Object moved here'. Klikam na 'here', pokazuje się kolejny taki komunikat.
mam rowniez taki przyklad:
three Macintosh G4s = three of the Macintosh model G4 /G4s bez apostrofu/

http://www.conservapedia.com/Apostrophe

Tutaj sprobuj, to jest jej
Cytat: mg
Nie mogę się dostac na tę stronę. Pokazuje "Object moved here'. Klikam na 'here', pokazuje się kolejny taki komunikat.

A to dziwne, refresh, reload , nothing ?
przeczytalem Rule 11 w conservopedii - cóż, ludzie piszą różnie, ona ma radykalne poglądy.
miała
Cytat: mg
Nie mogę się dostac na tę stronę. Pokazuje "Object moved here'. Klikam na 'here', pokazuje się kolejny taki komunikat.

The rule contradicts apostrophe with e.g.1980 /rowniez znalazlem inne strony/
mg, Jane Straus juz nie ma wsrod nas od ponad roku, stad mozna napisac, ze miala radykalne poglady
ja osobiscie z Jane Straus kiedys blogowalem na jej stronie, miedzy innymi podalem brakujacy przyklad 's jezeli chodzi o skrocone formy he/she/it + has w czasach perfect - tego wowczas w jej publikacji brakowalo
mi sie wydaje, ze brak apostrofu w tego rodzaju konstrukcji jest chyba pro-amerykanskie, stad jej owczesna inklinacja ku takiemu rozwiazaniu
Editors and writers don't like it ( the apostrophe ).

Quote, (V) The apostrophe + s is used in some nouns of unusual form, eg letters:
dot your i's; numerals: in the 1890's (or, increasingly, 1890s);
abbreviations: three PhD's (or, increasingly, PhDs), close quote

That was written in 1985 by that fouresome.
>>mi sie wydaje, ze brak apostrofu w tego rodzaju konstrukcji jest chyba pro-amerykanskie, stad jej owczesna inklinacja ku takiemu rozwiazaniu

Chyba tak , bo to co ona napisała w rule 11 raczej jest sprzeczne z tym co napisales ze jest 'preferowane'
Cytat: savagerhino
Editors and writers don't like it ( the apostrophe ).

oraz wszyscy, ktorzy maja do czynienia z drukiem i reklama, gdzie apostrof praktycznie jest wykluczony z uzycia
najlepsze to jest chyba to co nazywaja 'grocer's s) - ludzie jak widza 's' to mysla ze tam ma byc apostrop, i dlatego mamy takie przyklady jak ' apple's' banana's', kiedy dokladnie mowia tylko o l. mnogiej.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia