Praca licencjacka

Temat przeniesiony do archwium.
Gorąco proszę o pomoc w poprawnym tłumaczeniu:
Wersja PL:
Tematyka pracy porusza wiele zagadnień o życiu i mecenacie Izabeli z Felmmingów Czartoryskiej. Rozpoczęłam temat jej barwnym życiorysem, kończąc rozdział w okolicach sejmu czteroletniego, na którym księżna żywo zaznaczała swoją obecność. Barwna postać kobiety wymagała głębszej analizy jej biografii, by można było stwierdzić pod wpływem jakich przemian stała się tą Czartoryską, którą każdy zna. W rozdziale drugim poruszyłam także zagadnienie mody, bowiem czasy w których żyła przyniosły ze sobą nowy trend. Księżna podróżując po wielu krajach miała okazję zobaczyć rozliczne przykłady stylu rokokowego, aż sama stała się reprezentantką tego lekkiego schyłku baroku. Sądzę, że okres ten w historii mody jest niezwykle ciekawy, a formy, które zostały w nim zmodyfikowane, zasługują na miejsce w mojej pracy. Rozdział trzeci poświęcony jest przedsięwzięciom, którymi imała się Izabela, z których moim zdaniem największym jest odbudowa Puław i budowa pierwszego w Polsce muzeum. Na końcu pracy opisała dalsze losy księżnej, pokazując, że do końca swoich dni pozostała kobietą odważną, ale jednocześnie pełną ducha i nadziei. Reasumując, moja praca ma przede wszystkim na celu zaznaczenie w jak wielkim stopniu jej postać przyczyniła się do rozwoju polskiej kultury artystycznej i miała wpływ na losy naszego kraju.


I to, co wyszło z moich wypocin, czyli wersja angielska (pewnie beczka śmiechu dla niektórych z was :D )


Summary
The Topic of my work covers many aspects of life and patronage Izabela z Flemmingów Czartoryska. I started with her colorful memoir, by ending the chapter around the Seym Four times, in which the princess lively underlined her presence. This colorful figure of a woman required a deeper analysis of her life, to be able to determine what influenced the changes in Czartoryska, that she become this woman everyone knows. In the second chapter I also raised the issue of fashion, because the times in which she lived, has brought a new trend. The Duchess traveled to many countries and she had the opportunity to see numerous examples of rococo style dresses, until she became a representative one of this style. I think that this period in the history of fashion is very interesting, and forms that have been modified in it, deserve a place in my work. The third chapter is devoted to projects, which she took. I think the biggest one is reconstruction and construction of Pulawy, Poland's first museum. At the end of the paper I described the fate of the princess, showing that by the end of her days she remained a courageous woman, but full of spirit and hope. In short, my job is primarily to select as her character greatly contributed to the development of Polish artistic culture and how much she influenced the fate of our country.

Proszę o pomoc, bardzo mocno!
Z góry dziękuję :)