Nie wiem czy dobrze napisałem opowiadanie o przybyszach z innej planety? {opowiadanie nie musi być długie, max ok 10 zdań}

Temat przeniesiony do archwium.
It was Xmas Eve. I was sitting at the tabel with family at home.

We ate have supper, when sky were brightling. We were going to the windown, saw what happens. We saw on the sky flying plate. We were scared. Aliens were landing.

We were afraid leave the house. Suddenly, flew off after. Our emotions fall off.


Pewnie porobiłem mase błedów, więc prosze was żebyście mi to sprawdzili.
Cytat: Mikolaj_0_
It was Xmas Eve. I was sitting at the tabel with family at home.

We ate have supper, when sky were brightling. We were going to the windown, saw-> to see what happens. We saw on the sky flying plate. We were scared. Aliens were landing.

We were afraid to leave the house. Suddenly, kto? flew off after. Our emotions fall off-> nie jestem pewna, czy to dobry phrasal verb. może po prostu uspokoiliśmy się, ale odetchnęliśmy z ulgą/poczuliśmy ulgę?.


Pewnie porobiłem mase błedów, więc prosze was żebyście mi to sprawdzili.

Rada: gdy piszemy opowiadanie dla akcji, które są tłem stosujemy past continuous(tak jak to zrobiłeś w zdaniu 2). Natomiast dla tych "nagłych" past simple - stała zasada, warto zapamiętać.

spróbuj najpierw sam poprawić gramatykę opierając się na tej zasadzie. btw. have a supper bez eat.
fall off jest zdecydowanie złym phrasalem. oznacza on opadać, ale nie w tym sensie. tutaj będzie pasował czasownik "wane"
edytowany przez meg997: 30 maj 2012

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa