Since + Present Simple

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Zastanawiałem się ostatnio, czy możliwe jest użycie Present Simple po wyrazie 'since'? Przykładowo w takim zdaniu: Since I know you, my life has changed.
Tutaj też nasuwa się pytanie, czy można użyć Past Simple: Since I met you, my life has changed. W drugiej części zdania powinienem chyba użyć 'has been changed'?

Pozdrawiam.
Since I know you, my life has changed. incorrect
Since I met you, my life has changed. W drugiej części zdania powinienem chyba użyć 'has been changed'? pierwsze ok.
tak myślę, że można jeszcze powiedzieć: Since I have known you, my life has changed. (2X present perfect)
Cytat: idigenglish
tak myślę, że można jeszcze powiedzieć: Since I have known you, my life has changed. (2X present perfect)

bardzo dobra uwaga

Since I know you jest poprawne, ale tylko wtedy, kiedy since ma znaczenie zblizone do poniewaz:
Since I know you well, I'm sure you you're gonna be late again.
Cytat: idigenglish
tak myślę, że można jeszcze powiedzieć: Since I have known you, my life has changed. (2X present perfect)

dokładnie;)
My life has changed since I've lived here (nadal mieszkam)
My life has changed since I lived here. (już nie mieszkam)
Cytat: engee30
Cytat: idigenglish
tak myślę, że można jeszcze powiedzieć: Since I have known you, my life has changed. (2X present perfect)

bardzo dobra uwaga

Since I know you jest poprawne, ale tylko wtedy, kiedy since ma znaczenie zblizone do poniewaz:
Since I know you well, I'm sure you you're gonna be late again.

Ale czy since w znaczeniu as może stać na początku zdania?
Pytam, gdyż znam inną konfigurację, poniższą (source: OALD):
We thought that, since we were in the area, we'd stop by and see them.
a zdanie: Since we were in the area, we thought that we'd stop by and see them /???????/
znajdz prostsze zdanie.skad niby czyetlni ma wiedziec, czy czesc z since odnosi sie do 'we thought' czy do 'we'd stop'?

i poczytaj o roznicy w znaczeniu miedzy since/as i because - to ma wplyw na szyk zdania
Cytat: mg
znajdz prostsze zdanie.skad niby czyetlni ma wiedziec, czy czesc z since odnosi sie do 'we thought' czy do 'we'd stop'?

i poczytaj o roznicy w znaczeniu miedzy since/as i because - to ma wplyw na szyk zdania

Doczytam jak do tego dojdę na kolejnym etapie nauki...
Wiem, że ma wpływ, stąd moje pytanie pod tym, co engee napisał.
Cytat: grudziu
Wiem, że ma wpływ, stąd moje pytanie pod tym, co engee napisał.

tutaj masz przyklad uzycia since z Cambridge:
http://dictionary.cambridge.org/dictionary/british/since_3
Cytat: engee30
Cytat: grudziu
Wiem, że ma wpływ, stąd moje pytanie pod tym, co engee napisał.

tutaj masz przyklad uzycia since z Cambridge:
http://dictionary.cambridge.org/dictionary/british/since_3

dzięki za konkret - dokładnie o to mi chodziło:)
Temat przeniesiony do archwium.