Dialog do poprawy

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o poprawienie błędów w dialogu, jaki miałam ułożyć w ramach pracy domowej.

- good morning.
- good morning. What can I help you?
- I want go on holiday with my friends. (chcę jechać na wakacje z moimi przyjaciółmi)
- We have three options for you. Holiday on Mallorca, in New York and on Hawaii. (mamy dla ciebie 3 opcje. Wakacje na majorce, w nowym jorku i na hwajach)
- I was on Mallorca because I want go to New York. (byłem na majoce i chcę jechać do nowego jorku)
- Ok. In my opinion it's very good offer. (dobrze. według mnie jest to bardzo dobra oferta)
- How many days we will be on holiday ? (ile czasu będe na wakacjach)
- One week.
- How much it cost? (ile to kosztuje)
- 5000 $ for one person.
- What is included in price? (co jest wliczone w cenę)
- In price is included accommodation, full - board and costs atractions. (w cene jest wloczone zakwaterowanie, pełne wyżywienie i koszty atrakcji)
- What can I see in New York? (co mogę zobaczyć w nowym jorku)
- Statue of Liberty, Manhattan, Brooklyn and many interesting place. (statue wolności, manhattan, brooklyn i wiele interesujących miejsc)
- Where we will accommodated? (gdzie będziemy zakwaterowani?)
- We will accommodated at a hotel in centre New York. (będziecie zakwaterowani w hotelu w centrum nowego jorku)
- Ok, I hope it will be a wonderful holiday. Thank you. (dobrze. Mam nadzieję że będą to wspaniałe wakacje. Dziękuję)
- Thank you too. (dziękuję również)
- Good morning.
- Good morning. How can I help you?
- I would like to go on holiday with my friends. The sooner the better.
- Let's see... I would recommend one of our special offers - holiday in Majorca, New York or Hawaii.
- I have been to Majorca and I hated the heat so let it be New York.
- Great. That's a fabulous choice.
- How long can we stay there?
- It's a one week trip.
- That's fine. How about the price?
- $5000 per person.
- Are accommodation, full board and others included?
- Of course. Prices are all-inclusive.
.. a dalej mi się już nie chce :P