ZADANIE-kto zrobi???

Temat przeniesiony do archwium.
wyjaśniłby mi ktoś na czym polega to zadanie? co moge opisac? jeszcze fajniej byloby, gdyby znalazl sie ktos taki mily, i napisal mi cos, chociaz krociotko ;)


think of a story about a party or special event. use these questions to help you make notes


who is the story about? how old were they?

when and where did it happen/ what happened? why did it happen?

how did people react? jak oni, ty sie czules?

what happened in the end? how do they /you feel about it now? was it good or bad experience?


jak nie rozumiesz, o co tutaj chodzi, to ktoś Ci bzdury napisze i się skompromitujesz przed nauczycielem i klasą.
A jeżeli rozumiesz, to do roboty. Pisz sama i wklejaj, ktoś sprawdzi.
albo czekaj na frajerów. którzy odrabiają innym prace domowe
czekałam raczej na ludzi, którzy piszą takie rzeczy od ręki i nie mieliby problemu w poświęceniu chwilki. może zaproponujesz o czym mogę napisac? napiszę i sprawdzisz, jeśli potrafisz...
Te pytania sa dla Ciebie wskazowkami jak napisac. Na tym forum nikt za Ciebie nie zrobi.
dobra, dajcie tylko jakiś pomysł na historię i podziękuję za wszelką pomoc.
"czekałam raczej na ludzi, którzy piszą takie rzeczy od ręki"

no jasne, bo tacy ludzie tylko czekają, żeby odrabiać za innych prae domowe. Tacy ludzie myślą, że się lansują albo komuś robią na złość, a tak naprawdę to są frajerzy wykorzystywani przez leni.
jeżeli frajerem nazywasz kogoś, kto pomaga, bo nic go to nie kosztuje, a druga osoba dzięki temu ma jakąś korzysc, to mylisz pojęcia ;) rozumiem, że umiesz to zrobic, ale wolisz tracic czas na kłótnie;) pozdrawiam!
odrabianie pracy za innych to nie jest 'pomoc', tylko własnie odrabianie pracy za innych. Pomoc jest wtedy, kiedy Ty wklejasz własny tekst, a ktoś pokazuje, gdzie są błędy. To jest pomoc, bo sama chcesz się czegoś nauczyć.
Ja nie tracę czasu, bo zaglądam tu w przerwach między pisaniem czegoś w edytorze tekstów. To Ty marnujesz czas zamiast odrobić swoją pracę domową i dać tu do sprawdzenia.
Cytat: alina_1234
jeżeli frajerem nazywasz kogoś, kto pomaga, bo nic go to nie kosztuje, a druga osoba dzięki temu ma jakąś korzysc, to mylisz pojęcia ;)

mg nie chodzilo o korzysci majatkowe (lol wiem - powazny zwrot), tylko o to, jak interpetujemy POMOC. Pomoc = wklad uczacego (a learner's input) + a 'teacher's' feedback.

I tutaj nikt sie nie kloci. To po prostu KEEPING DISCIPLINE.

:)
mnie też nie chodziło o majątkowe korzyści :D raczej o to, że nie kosztuje to tyle pracy, co mnie.
dzięki za pomoc!
zaraz coś sklecę i będziecie Moj Drodzy mięli co poprawiac ; ))
Ciebie to na razie kosztuje 0 pracy. I nikt poważny nie bedzie robił więcej dla Ciebie, jeśli sama dla siebie robisz zero.
Cytat: alina_1234
raczej o to, że nie kosztuje to tyle pracy, co mnie.

Jakbys nas szanowala, nie napisalbys takiego zdania. You're just indolent.
Cytat: alina_1234
zaraz coś sklecę i będziecie Moj Drodzy mięli co poprawiac ; ))

Uwierz mi, ze TYLKO TO wyjdzie Ci na dobre:).
The story is about a party. This happened in the holidays a year ago. I was on the party in my friend's house. When we are sitting and talking, we notical that our friend-Monika-disappeared. We were nervous, shocked and we began to look for her. We were very much afraid that something hapenned to her. I was scared. We couldn't find her. In the and she came with Wojtek. It turned out that Monika went for a walk with him. Now, we laught about that situation. It was a very bad ecperience. :D
może byc? :P
The story is about a party. This happened in the holidays a year ago. I was 'on' AT the party 'in' (wyspy At) my friend's house.

When we 'are sitting' zmien na past and talking, we 'notical' (chyba nie ma takiego slowa) NOTICED that our friend, Monika (HAD) disappeared. We were nervous, shocked and we began to look for her. We were very much afraid that something BAD 'hapenned' (literowki) to her. I was scared, AS/BECAUSE We couldn't find her. In the 'and' END, she came BACK with Wojtek. It turned out that Monika went HAD GONE (bylo to wczesniej, dlatego past perfect) for a walk with him. Now, WHEN we 'laught' about REMEMBER that situation, WE THINK THAT It was a very bad 'ecperience' literowka. :D


W majtkach sucho?:) Bolalo napisanie kilku zdan?:)
edytowany przez grudziu: 28 paź 2012
baaardzo bolało, ale jakoś poszło. dzięki za poprawki;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia