Proszę o pomoc w napisaniu upoważnienia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Obecnie jestem w Polsce i muszę upoważnić pewną osobę w Anglii aby mogła zamknąć moje konto w banku. Nie wiem jak to napisać po angielsku.
"Ja ABC legitymujący się (nr dow os/nr ins) upoważniam XYZ do wglądu do mojego konta oraz załatwiania wszystkich spraw dotyczących mojego konta."

"I, ABC, holding the ID number X12345, having a Social Seciuristy number 56565 and national insurance number S987654, authorize Mr XYZ with ID number x445456 to inspection my account and I have allowed to make change that account."

Najlepiej jest zapytac sie czy maja jakies druki ktore trzeba wypelnic.
Nie, niestety nie ma żadnych druków. Powiedzieli jedynie żebym napisał upoważnienie podając numer mojego dowodu, insurance i numer dowodu osoby, którą upoważniam.
Cytat: jenson
Nie, niestety nie ma żadnych druków. Powiedzieli jedynie żebym napisał upoważnienie podając numer mojego dowodu, insurance i numer dowodu osoby, którą upoważniam.

Ja bym to napisala inaczej, (do zamkniecia konta)

DATA
To whom it may concern,
I, the undersigned (with Identity document no. xxx and National Insurance no. xxx) hereby authorise Mr. X (Identity document no xxxx and National Insurance no xxxxx) to close my account no. xxxxx with xxxxxxxBank.

(Musisz cos napisac co niby ma sie stac z srodkami jeszcze na koncie).
I would also ask that all monies remaining in the account as at the date of closure be paid over to Mr. XXXX on production of his identity.

Yours faithfully
xxxxxxx- podpis i drukowane imie/nazwisko.
Przepraszam, ale źle się wyraziłem. List z upoważnieniem i moim podpisem muszę wysłać do znajomego w Anglii. On pójdzie z tym upoważnieniem do siedziby banku. Po prostu chcę, aby miał on kontrolę nad moim kontem. Tak mi powiedziała pani z banku, że tą drogą będzie najłatwiej i najszybciej zamknąć konto.
mozesz napisac tak jak dalam powyzej. Daj tez swoj adres i kontakt tel/email w razie czego.
Dziękuje bardzo za pomoc :)
Temat przeniesiony do archwium.