student loan jak wygląda spłata w pratyce ?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do Was podwójne pytanie i mam nadzieje że znajdzie się ktoś to będzie w stanie udzielić mi odpowiedzi na moje pytania.

Opiszę swoją sytuacje. Po skończeniu liceum i napisaniu matury zdecydowałam się na gap year jako au pair w uk. Nie żałuję bo codziennie szkole język i mam okazję doświadczyć brytyjskiego życia. Wyjechałam ponieważ po liceum nie byłam pewna co chcę studiować a nie widziałam również sensu iść byle gdzie na studia w pl. Obecnie uzupełniam aplikacje na studia na rok 2013 na kierunek avaiation management do 3 uniwersytetów.

Oczywiście jedyną dla mnie możliwością podjęcia studiów w UK jest zaciągnięcie pożyczki dla studentów i tu pojawia się moje pytanie. Od 2013 roku są jakieś zmiany w każdym razie na niekorzyść studentów bo wychodzi drożej. Jak wiadomo student jest zobowiązany spłacać pożyczkę już po ukończeniu studiów gdy jego roczne zarobki przekraczają próg 21 tyś funtów ( od nadwyżki pobierane jest bodajże 7 % wartości ). Moje bardzo ważne pytanie brzmi jak to wygląda jeśli ktoś po studiach wróci do pl to jego zarobi będą przeliczane na obecny kurs waluty bo nie oszukujmy się wiadomo że przeliczając zarobki w pl i angli są nie do porównania więc z pewnością byłabym poniżej progu finansowego co oznacza że nie pobierano by ode mnie żadnych opłat. Czy właśnie wygląda to w praktyce ???

Chciałam również zapytać o samą aplikację UCAS. Jestem już zarejestrowana ale moja aplikacja nie jest jeszcze skończona ( nie wpłacałam jeszcze żadnej opłaty rejestracyjnej ). Żałuje jednak że nie wybrałam opcji że aplikuje indywidualnie tylko za pomocą strony, biura studiawanglii.pl bo muszę mieć 100 % pewności że wszystkie dokumenty zostaną dosłane itp. dlatego wolę liczyć tylko na siebie ( ogólnie strona i ludzie z tej strony są mega mega pomocni i nie ma do czego się przyczepić ). Niestety nie mam teraz już opcji żeby tego zmienić bo jak się rejestrujesz się tylko wtedy pojawia się o tym wzmianka i później nie ma już opcji zmień. Moje drugie pytanie brzmi czy mogę jeszcze raz się zarejestrować od nowa jako ta sama osoba ???

Z góry dziękuje za odpowiedź
Cytat:
Oczywiście jedyną dla mnie możliwością podjęcia studiów w UK jest zaciągnięcie pożyczki dla studentów

Nie jedyną, UK to też Szkocja, a tam studia masz darmowe

Cytat:
Moje drugie pytanie brzmi czy mogę jeszcze raz się zarejestrować od nowa jako ta sama osoba

Napisz do UCAS na facebooku, na pewno odpowiedzą jutro. Pewnie trzeba będzie tam zadzwonić i poprosić o usunięcie aplikacji z systemu czy coś takiego - oni Cię poprowadzą, napisz do nich koniecznie na tablicy na fb.
Mi się "gdzieś, kiedyś, coś" obiło o oczy w neciku, że dla pracujących w Polsce jest ustalony inny pułap zarobkowy. Chyba coś rzędu 4k PLN, ale to tak wiesz, bardzo bardzo orientacyjnie to podaję.

Proponuję skontaktować się z SLC, na pewno udzielą Ci konkretnej odpowiedzi.

Aha, i podziwiam Twoje podejście do tematu. Tzn. niby nic nadzwyczajnego, ale jednak zrobiłaś to właśnie tak jak należało. Nic na ura, dałaś sobie czas na zastanowienie, a czas ten mądrze wykorzystujesz szkoląc język i zdobywając doświadczenie. Duży + dla Ciebie ;)
Witam i pozdrawiam wszystkich. W szczególności tych, którzy poświęcają swój wolny czas i udzielają na tym forum wielu przydatnych informacji

To mój pierwszy post tutaj

Mam pytanie: jeśli ktoś po napisaniu personal statement zostanie zaakceptowany przez wybraną uczelnię, a potem nie spełni jednego z kryteriów np.80% z matury rozszerzonej to np. w kolejnym roku pisze nowy PS??

Jeśli z koleji wyniki z matury będą wystarczające, a za niskie będą wyniki IELTS to mnie nie przyjmą??

W tym roku piszę maturę i chciałabym studiować w Anglii. Myślę o ekonomii lub rachunkowośc i finase. Mam nadzieję, że dam radę, chociaż cała aplikacja i wymogi nie są łatwe.
ekonomia jest nudna! ;d

nie oszukujmy sie, ze cie skresla z powodu paru pr. chyba ze aplikujesz na oxbridge.
jesli jednak sie nie dostaniesz, to tak - nowy rok, nowa aplikacja.
tak, musisz spełnić wszystkie wymagania żeby się dostać. choć osobiście znam kilka (2? 3?) przypadków gdzie brakło do spełnienia wymogów jednego, dwóch czy trzech procentów i po pisemnych prośbach do uczelni uniwersytet przymknął na te kilka % oko. choć oczywiście nie jest to reguła i nie można na to z góry liczyć. dlatego też musisz tak wybrać te 5 kierunków, żeby były tam różnie wymagajace uczelnie.

jeśli Cię nie przyjmą - nowa aplikacja, nowy PS, chociaż pewne jego elementy zostaw jeśli są super. możesz wtedy wspomnieć, że to Twoja druga aplikacja, żeby nie było, że plagiatujesz.
Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc. Pisałam na facebooku z UCAS i odpisali mi tak " You can feel free to register again if you wish and apply independently. You just need to ignore the warning that appears that will tell you that you've already registered. This can be ignored and you can carry on with the application form " więc bez problemu :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie