do nauczycieli języka angielskiego-pilne

Temat przeniesiony do archwium.
witam,

potrzebuje pomocy nauczycieli ang., nie wiem czy oni tu zaglądają-ale zaryzykuje,

w maju bede zdawał ang., na maturze zarówno pisemnie jak i ustnie, zazanaczam że jest to matura stara.,

oto moja prośba:

potrzebuje spisu, jakiegoś nie wiem konspektu,czy czegos takiego,

zagadnień z gramatyki jakie obowiązuja na maturze, a takze wskazówek odnośnie wypowiedzi pisemnej-chodzi mi tu o co właściwei moze sie pojawić-zebym mógł troche podszlifowac moje wypracowanka , esej, itp.

wiem tylko ze stara matura składa sie z 4 cześci, prosze o pomoc -wiem ze jest pózno,

chciałbym jakis szczegółowy plan - czego mam sie uczyć , zeby nie nabijac sobie głowy zbednymi zagadnieniami, tylko uczyc sie tych które mogą pojawic sie na egzaminie

bardzo prosze pomózcie
powinienes sie zwrócić do swojego anglisty.
Matura ustna to np indywidualna sprawa szkoły i tylko Twój nauczyciel poda Ci to, co będzie wymagane.
tylko że mój anglista chyba mnie zbywa :(, jeśli chodzi o mature, powiedział ze na ustnej to on uklada pytania, nawet sasugerował ,że powie mi czego beda dotyczył , jakich zagadnien, ale jesli chodzi o pisemna-to nic nie powiedział , a tu juz jest pozno, nie wiem czy zdaze wszystko opanowac,

jak sie go pytalem co moze byc na pisemnej , czego sie uczyc to mnie zbył -powiedzial ze ma jeszcze mnostwo czasu i zdazy mi powiedziec, tylk ze to bylo w polowie listopada, on moze ma czas ale ja juz niewiele,

potrzebuje czegos dotyczacego maury pisemnej czego sie uczyć jakich zagadnien ,sam nie wiem o co pytac,

chodze do tech,. zaocznie po zaw., i chce zdac to mature z ang., a wiem ze podobno pisemny jest trudny, teraz bede sie z nim widzial dopiero 7 stycz. to pozno, wiem ze malo czasu zosatło ale bede "kuł ang. do bólu",
najpierw sam mnie namówił , a teraz zostawił mnie co robić, zaczynam panikowac-pomózcie mi bardzo prosze
Najpierw łycha dziekciu.
Znów jakiś problem z nauczycielem?? dziwne.Jak kiedyś coś pisałem to mnie wszyscy zakrzyczeli. Dziwne że Cię zbywa i zachowuje sie"arogancko". :P Widać na ustnej Cię pewnie puści a pisemną zostawia w Twojej gestii.

Teraz miód(oby).
Moja rada jest taka (sam miałem podobną sytuację - uczyłem się sam)
Idź do ksiegarni i popatrz jakie są książki na rynku. Poświęc na to cały dzień i wybierz taką którą rozumiesz, omawia czasy conditionals, podst uzycie prepositions, jakieś najczęsciej uzywane zwroty. Dużo jest takich z teorią albo zbyt pobieznych sam musisz wybrac. Ja osobiście polecam Jacek Szewczak "Repetytorium od A do Z" ale podobno ciężko ją dostać.
Popatrzysz wybierzesz nie wpadaj w panike dasz radę. ;)
ah i zapomniałem dodać że nie jestem nauczycielem a tylko self-studying freak.
byłem w ksiegarni, z tym ze teraz jest mnóstwo ksiażek przygotowujacych do nowej matury

znalazłem cos takiego: structural conversion- mariusz misztal, czy ona jest dobra??
Słuchaj Ja nie wiem. Nikt nie wie oprócz Ciebie. Musisz zobaczyć jak tam jest wszystko opisane przejrzeć ją czy będziesz ją rozumiał i czy opisuje rdzeń gramatyki bez zbędnych detali na konkretnych i jasnych przykładach. To co jest Ci potrzebne. NIekoniecznie to musi być ksiązka, która ma w tytule "...do matury". Może lepiej przygotuje Cię książka która ma tytuł "...do liceum"? Chodzi o klarowne opisanie struktur bez bezsensownych komplikacji. Otwierasz ksiazke wertujesz i wiesz czy rozumiesz co pisza i czy mniej wiecej jest to wazne. W koncu wiesz czy zdanie takei a takie po polsku jest mniej czy bardziej uzyteczne. Ja tak działałem mi to pomogło.
Masz wiele tytułów idź do empiku, ksiegarni językowej.
Jakbys chciał pokonwersowac po ang zeby sie wzmocnic moje [gg]
ta książka, którą podałeś, poszerałem w necie -mozna dostac tylko tam pisze ze zagadnienia w niej zawarte powstały w oparciu o wymogi tzn. "Nowej Matury"
Co bys nie robil czego nie szukał i jak nie kombinował to chyba musisz opanować podstawowe wiadomości z gramatyki? czyli czasy, conditionals, prepositions, najczesciej uzywane zwroty(nie do matury ale ogolnie takie ktore Ci pozwola sie porozumiec w podst zakresie), articles.
Nie uciekniesz od tego przy jakimkolwiek pisemnym egzaminie.
Potem mozesz siegnac po jakies ksiazki gdzie są tematy wypracowan lub wskazowki jak je pisac.
'structural conversion' misztala raczej nie kupuj. Mam tę książkę, to są same transformacje. Pewno, ze jakbys ją przerobił, to na pewno coś zostanie w głowie i sie przyda, ale masz mało czasu, nie wiem ile umiesz, wec lepiej skupić sie na czymś innym.

Proponuje na poczatek przerobic całą gramatyke na tej stronie. Masz wszystko wytłumaczone, do tego ćwiczenia.

W naszej szkole ustny wyglądał tak (całkiem możliwe, ze i w waszej bedzie podobnie):

cz.I - tekst - czyta sie i potem odpowiada na pytania do tekstu, które ma tylko nauczyciel

cz.II - gramatyka - czasy (wszystkie) wstawianie bezokoloicznika w zdaniu w odpowienim czasie ; przyimki - uzupełnienie ang zdania odpowiednim przyimkiem ; strona bierna - przekształcanie ze str. czynnej, na bierną ; mowa zależna - przekszt. zdania na mowe zalezna ; 3 tryby warunkowe.

cz. III - sytuacje - chyba trzy króciutkie (zapytaj o droge do ... itp) i jeden dłuższy, w ktorym wypowiadasz sie na dany temat.
a pisemny tak:

cz.I - rozumienie teskstu czytanego

(my, tzn nauczyciele, odczytywalismy 2 różne teksty, dwa razy i wykonuje sie do tego różne cwiczenia na rozumienie tych tekstow)

cz.II - rozumienie tekstu pisanego
2 różne teksty i ćwiczenia na rozumienie tych tekstów (cos jak w nowej maturze)

cz.III - test leksyklano - gramatyczny

(na przykładzie matury z 2002/2003)

1. transformacje zdan (czyli znajomosc przeróżnych konstrukcji gram)
2. słowotwórstwo -
3. uzupełnianie zdania - wybór jednej z 4 możliwości
4. uzupełnianie tekstu jednym wyrazem

cz.IV - wypowiedź pisemna

wypowiedź pis. na jeden z 3 podanych tematów
do iwonabp,

a co z pisemną?

jesli chodzi o czasy -mam opanowane wszystkie
strona bierna-tez (z czynnej na bierną gorzej z powrotem)

warunki-3 +zmixowane

gorzej z preopsition

mowa zalezna-pracuje nad nia, ale nie jest zle

konstrukcje gramatyczne z :wish, z causative have, modalne+have+IIIf. verb, would prefer, in spite of, despite, in case of, had better,

narazie te umiem , troche mało ;(,

a z pisemną?+co warrto poćwiczyć , z jakich ksiazek sie przygotowac do pisemnej
co do tekstów odczytywanych i pisanych, to dużo czytac i słuchać. Chyba najlepiej byłoby kupić jakies testy / repetyturium do matury, tej nowe, bo tam tk samo s listeningi i readingi. Osobiście polecam 'Matura Companion - Egzamin Pisemny' i 'Matura Companion - struktury leksyklano gramatyczne' wyd. Egis , Express Publishing. Ceny sa przystępne, jak na ang wydawnictwa, bo każda z nich kosztuje chyba 29 zł.

Ja moim uczniom dawalam płyty do przegrania (ups, nie powinnam sie do tego przyznawac). Choć widzę, że Twoj nauczyciel jest daremny i pewno na nic nie możesz liczyc.

Gramatyka - robienie osobno przeróżnych zagadnien gramatycznych jest dobre, ale przerobienie takiej ksiazki ' struktury ..' którą wymieniłam, wszystkich przykładów (które na egzaminach sie powtarzają) na pewno dużo Ci da.
mam zakres struktur gramatycznych do opanowania na poziomie rozszezonym i podstawowym .jak chcesz daj znac to zeskanuje i ci wysle
do Pani iwonabp, sorry skoro Pani uczy powinienem zastosowac formułkę grzecznościową,

>co do tekstów odczytywanych i pisanych, to dużo czytac i słuchać

czy to maja byc jakies konkretne teksty, bo znalazłem stronke przygotowujaca do fce , i tam odtwarzam nagranie i zaznaczam właściwa odp.


'Matura Companion - Egzamin Pisemny'
może Pani powiedziec czy ta ksiazka zawiera wskazówki odnośnie pisania, czy sa tam tylko same tematy-na które trzeba napisać,


>Ja moim uczniom dawalam płyty do przegrania (ups, nie powinnam sie do
>tego przyznawac).

jak szkoła jakie miasto-ja sie przenosze :)

a jednak mozna być człowiekiem wykonujac zawód nauczyciela,

Pani ucznowie maja szczęście+taki nauczyciel to SKARB
do jaa,

wielkie dzieki , jak możesz to prześlij na ten adres (podam Ci mail mojej siostry- bo strona gdzie ja mam skrzynke coś nie działa)

w temacie wpisz wiadomość dla "zdesperowany"

email: [email]
wiadomość do jaa,


w temacie wpisz wiadomość dla "zdesperowany"

email: [email]
Pani powiedziec czy ta ksiazka zawiera wskazówki odnośnie
>pisania, czy sa tam tylko same tematy-na które trzeba napisać,

sa wskazówki odn pisania, przykładowe prace z punktacją, tez te błędne z zaznaczeniem na co trzeba uważać i wiele innych, naprawdę przydatnych rzeczy. Ksiażka ma prawie 300 stron, więc jest co robić.

>czy to maja byc jakies konkretne teksty, bo znalazłem stronke
>przygotowujaca do fce , i tam odtwarzam nagranie i zaznaczam właściwa
>odp.

nie mauszą byc konkretne, bo jakie by to tez miały być teksty??? tego nikt nie wie. Na pewno sie przyda słuchanie tego, o czym piszesz.

>Pani ucznowie maja szczęście+taki nauczyciel to SKARB

:)) zwłaszcza teraz sie cieszą, bo 'skarb' na L4, więc mają trochę luzu. Choć właśnie teraz piszą próbną ...
" :)) zwłaszcza teraz sie ciesz±, bo 'skarb' na L4, więc maj± trochę luzu. " Tak sie wlasnie wczoraj zastanawialam co to za dodre wiatry Cie przywialy na FORUM ( zwykle wpadalas "na hura"). Dogadujesz sie z przyszlym czlonkiem ( czlonkinia) rodziny?.
Pozdrawiam
jak Pani mysli,
uda mi się zdobyć przynajmniej minimum punktów.zeby dostac ocene pozytywną z pisemnego?
zostały 4,5miesiąca ostrego kucia ang.

jest jakiś test sprawdzający oceniajacy poziom z ang?,
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa