uczeń_szuka_mistrza

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć. Postanowiłem zarejestrować się na tym forum, aby "szlifować swój angielski". Niestety mam tę (nie)przyjemność zdawać w bieżącym roku maturę =) Postanowiłem podszkolić się w pisaniu prostych tekstów użytkowych jak i dłuższych form wypowiedzi sprawdzanych na egzaminie. W tym celu zamierzam regularnie pisać teksty, do których polecenia wyszukuję w różnych podręcznikach.
Wiem jednak, że nie poradzę sobie sam ze sprawdzaniem błędów, dlatego liczę na pomocną dłoń osób, które biegle już władają językiem angielskim =)
Mam nadzieję, że znajdą się ludzie na tyle cierpliwi i dobroduszni, że poświęcą chwilę, aby mi pomóc. Chodzi gł. o odnajdywanie błędów, zarówno ortograficznych, językowych jak i leksykalnych, wskazywanie błędów, uchybień, itd., czyli coś jak relacja uczeń - nauczyciel (stąd mój login). Mam nadzieję, że znajdę tu swoich "egzaminatorów" ;) Przed każdym tekstem jaki zamieszczę, będzie widniało najpierw polecenie określające, co należało w danym tekście przekazać i zamieścić. Liczę na owocny "komensalizm" ;] Pozdrawiam.

na dobry początek:

POCZTÓWKA

Zadanie egzaminacyjne:

Jesteś na wakacjach we Włoszech. Napisz pocztówkę do kolegi / koleżanki w Anglii, w której:

• napiszesz, gdzie jesteś,
• opiszesz krótko, jak spędzasz czas,
• wyjaśnisz, dlaczego to miejsce tak bardzo Ci się podoba,
• wyrazisz żal, że kolega / koleżanka nie jest tam z Tobą.

Nie podawaj swoich prawdziwych danych osobowych. W zadaniu nie jest określony limit słów. Oceniana jest umiejętność zwięzłego przekazu informacji określonych w poleceniu (4 punkty) i poprawność językowa (1 punkt).

-------------------------------------------------------------------------------------------------


Hi Alison,

I'm writing to you from sunny Italy. Right now I'm before the Koloseum.

I'm having a good time here. Every day we're admiring the views and going to museums or other places.

Here is really great. This city is wonderful. There is many ancient buildings, amazing places and other interesting things.

I wish you can't be here with me. I'm sure you would like this place. I hope next year we'll go somwhere together.

See you soon,

XYZ
stary ale oddźwięk (wywołał ten Twój post). hehe:)))

pozdrawiam:))
mistrz_szuka_małgorzaty
A Behemot nie będzie?
I wish you can't be here with me.

Po "I wish" jest czas przeszły, poza tym "can" nie może byc tutaj zaprzeczone bo wychodzi że zyczysz sobie żeby tej osoby nie było z tobą. Powinno byc:

I wish you could be here with me
I wish you were here with me

albo np.
I regret you can't be here with me

-----------------

Here is really great

w tym zdaniu coś nie pasuje, brakuje określenia tego co jest takie wspaniałe, ja bym napisała

It is really great here
Everything is really great here

albo coś takiego
hej mam pyt: muszę napisać pocztówkę do kolegi/ koleżanki w której zamieszczę co zamierzam zwiedzić w Nowym Yorku( mam podać datę powrotu do Polski, nap co do tej pory zrobiło na mnie największe wrażenie w tym mieście, i poprośić o przekazanie pozdr dla przyjaciela)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja zimowa 2005

 »

Olimpiada języka angielskiego