Czy were i was można skrócić odpowiednio do 're i 'is?

Temat przeniesiony do archwium.
Pytanie jak wyżej.
Piszę pracę do szkoły i przyznam szczerze, że zwyczajnie...zgłupiałam. Czy w czasach przeszłych można skracać was do 's i were do 're?
np. 'They met when he's in hospital. ' zamiast They met when he was in hospital.

Na pewno strasznie głupie pytanie, ale naprawdę zakałapućkałam się i nie mogę tego nigdzie znaleźć. Bardzo proszę o pomoc

pozdrawiam,
K.
Już znalazłam, temat zamknięty :)
Gdyby ktoś miał podobne wątpliwości: we're jest skrótem tylko dla we are
Natomiast 's jest skrótem (w przypadku czasów) jedynie dla has i is
zajelo ci to tylko 50 minut, nie jest zle:)
Cytat: savagerhino
zajelo ci to tylko 50 minut, nie jest zle:)

Zajęło mi to o wiele mniej czasu, ale miałam problemy z połączeniem internetowym. :)
Odpowiedź znalazłam dopiero na anglojęzycznym forum. Jeden z nauczycieli angielskiego miał podobny problem ze względu na pytanie ucznia dotyczące treści w pewnym podręczniku. Okazało się, że takie użycie występuje jedynie w mowie potocznej- i to rzadko- i jest na pograniczu błędu. Miałam wątpliwości, ponieważ kiedyś spotkałam się z takim użyciem. Czasem jest tak, że rzeczy oczywiste, a zakwestionowane, nie są już tak oczywiste. :)
Dlatego napisałam tutaj, bo po prostu kompletnie przez jakieś 15 minut nie mogłam zdecydować, czy to poprawna forma, czy nie. Nikt nie odpowiedział, ale po tym, jak już owe wątpliwości rozwiałam, uznałam, że może ktoś będzie poszukiwał podobnego zagadnienia, więc dodałam z czystej życzliwości. Nie rozumiem więc, skąd Twój podszyty ironią - przynajmniej w moim odczuciu - wpis. :)
Miłego wieczoru,
K.
edytowany przez Cain: 09 kwi 2013

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa