błagam o przetłumaczenie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! mam ogromną prośbe o przetłumaczenie listu na jezyk ang. mój ang jest bardzo średni a w wakacje poznałam pewna osobę, która strasznie mi pomogła dlatego bardzo zależy mi na poprawnym przetłumaczeniu...błagam pomóżcie...

"Boże Narodzenie to magiczny czas, dlatego chciałam powiedzieć Tobie coś innego niż zawsze.
Bardzo zależało mi żebyś dostał ten list w nowym roku ponieważ pierwsze dni nowego roku to czas podsumowań. Mój rok 2005 był pod znakiem „latynoskiego kochanka” i był to najlepszy rok w moim życiu. Chciałam Tobie bardzo za to podziękować.
To dzięki Tobie pokochałam język hiszpański.
Ty pokazałeś mi, że do tej pory moje życie było nudne. Byłam szaloną dziewczyną, miałam mnóstwo przyjaciół, ustabilizowany związek a potem poznałam Ciebie i wszystko „wywróciło się do góry nogami”, zmieniłeś wszystko, moje podejście do ludzi, życia.
Pozwoliłeś mi poznać zupełnie inne spojrzenie na świat.
Dziękuję bo poznałam Ciebie, osobę która sprawia, że jestem bardzo szczęśliwa, pomimo że twój charakter nie należy do najłatwiejszych…
Mój rok 2005, pomimo mnóstwa problemów, niemiłych sytuacji i ciągłych kłótni z Tobą, był wspaniały i ty jesteś tego powodem.
Mam nadzieję, że Twój rok 2005 był tak samo pozytywny… a w przyszłym roku 2006, niezależnie od tego jaki będziemy mieli kontakt, życzę Tobie aby ten i każdy kolejny rok był tak cudowny jak „mój 2005” i abyś poznał taka osobę jak ja poznałam Ciebie… to naprawdę wspaniałe uczucie… dziękuję "

z góry wielkie dzieki...
Neve, You have to try a little bit.

Help yourself first, and we will help you.