NAUCZYCIEL POSZUKIWANY

Temat przeniesiony do archwium.
WITAM.Mam ogromna prosbe do nauczycieli ktorzy pojawiaja sie na tym forum.Czy moglby ktos odpowiedziec na 6 ponizszych pytan???? Jest to dla mnie bardzo wazne bo to jest homework na wtorek:( Oto pytania:

1.Co powoduje, ze ktos jest dobrym nauczycielem?
2.Jak dobrze uczelnie przygotowuja ludzi do pracy nauczycielskiej?
3.Co - Twoim zdaniem - powinno byc zrobione, aby poprawic przygotowanie nauczycieli do pracy?
4. Jakie sa 3 glowne problemy, z ktorymi styka sie nauczyciel w szkole?
5.Jak przydatne sa nauczycielowi pracujacemu w klasie szkolnej roznorakie teoriw nauczania?
6.Jalie osiagniecia i trudnosci pojawily sie w Twoich dotycgczasowych doswiadczeniach zwiazanych z nauczanieM?

Z GORY DZIEKUJE:)
zadanko na wtorek... pytasz dzisiaj bo będzie wypad na Sylwestra? Jutro Nowy Roczek to też się nie chce (czytaj: nie będzie się w stanie), w poniedzialem dużo zadają a może do poniedzialku ktoś coś skrobnie i nie będę musiał ruszać czterech liter nie? no way
problem taki ze do wtorku to raczej nie zdaze przeprowadzic takiego wywiadu z naauczycieleim bo szkoly sa pozamykane a prywatnie zadnego nie znam. A co do tego sylwka i kaca i lenia to sie grubo mylisz!
Moze jednak znajdzie sie ktos troche milszy i odpowie na pytania?:)
a i jeszcze jedno jestem studentka (anglistyki) i w poniedzialek na pewno mi duzo nie zadadza - nauczycielu panie:P
Czy do tego zadania na pewno potrzebujesz nauczyciela? Może opstaraj się wczuć w jego rolę i zastanów się nad problemami jakie mają przed sobą ; ]
tez o tym pomyslalam jednak na niektore pytania nie jestem w stanie odpowiedziec, np na 6. Ciezko jest stwierdzic co nauczyciel moze uznac za osiagniecie:( albo pytanie piate - no niestety zeby na to odpowiedziec przydaloby sie chociaz niewielkie doswiadczenie.
czy na tym forum na prawde nie pojawia sie nikt kto moglby odpowiedziec chocby na jedno z pytan?????:( prosze I'm desperate:( A moze ktos z Was ma inwencje tworcza i potrafilby cos wymyslic???:)
improwizuj:-)))

pzdr
Juz raz improwizowalam bo mialam napisac dwa wywiady:) Niestety kazdy z nas ma jakichs swoj styl pisania i jesli drugi wywiad tez napisze sama ze soba to wykladowca sie kapnie zwlaszcza ze to na pedagogike:/ Wiec moze Wy macie jakies pomysly? Rzuccie hasla a ja sobie to rozwine:)
No dobra (niedawno skończyłem studia to trochę pamiętam)

Uwaga improwizuję:-)))))

Ad. 4
4. Jakie są 3 glowne problemy, z ktorymi styka sie nauczyciel w szkole?

- w przypadku młodych nauczycieli czasem zachodzi trudność przeforsowania własnych nowatorskich pomysłów na prowadzenie zajęć w szkole z uwagi na skostaniałość systemu szkolnictwa a niekiedy i bierność i tradycyjne metody pracy dyrekcji danej placówki. Istnieje zatem zagrożenie "wsiąknięcia w klimat" młodego nauczyciela, a co za tym idzie utraty ideałów związanych z szerzeniem oświaty.
- brak dyscypliny wśród uczniów (głównie szkoła podstawowa, gimnazjum), a co za tym idzie ograniczenia nauczycieli w prawach do jej egzekwowania.
- brak zapału uczniów do nauki, co odbija się czasem także i na zniechęceniu nauczyciela do pracy i jakości lekcji. Taki nauczyciel "odbębnia" zajęcia, nie przykładając należytej staranności do wykonywanej pracy

Tyle tego. Wszystkim zainteresowanym gogom i uczniom za ewentualne "nieporozumienia" składam sorcz.:-))

pzdr:))
ooo DZIEKI:) jestes WIELKI !!!
Ma ktos moze jeszcze jakas idea co do nastepnych pytan ??(na 1 i 4 juz mam answers)
jeszcze jedno:) Gigantusie bardzo podoba mi sie twoj styl pisania (nie podlizuje sie:P) ale tak sobie pomyslalm ze skoro skonczyles studia to czy uwazasz ze jestes dobrze przygotowany do pracy nauczycielskiej bo ja jestem w trakcie wiec nie moge tego stwierdzic:( (no chyba ze koczyles np prawo albo medycyne hehe)
nie pracuję jako nauczyciel - to raz :-))

szczerze Ci powiem, myślę że równie ważnym elementem do wykonywania zawodu pedagoga ( a może ważniajszym ) jak przygotowanie szkolne są predyspozycje charakterologicznego danego adepta uczelni. (osobowość typu otwartość na innych, komunikatywność, ideały oświatowca - czyli wiara że się coś zmieni, wiara w posłannictwo, żyłka społecznika etc )
wiesz co, tak naprawdę moja szkoła (UWM Olsztyn) wcale nie przygotowała mnie do pracy nauczyciela (nie mam nawet kursu pedagogicznego). Ale to mi w obecnej sytuacji zawodowej w ogóle nie przeszkadza.:-))
spoko:) w kazdym badz razie wielki dzieki za to ze jako jedyny(I hope ze nie ostatni) wykazales dobra wole i mi bardzo pomogles, thx:)
sorki ze podbijam swoj post ale moze jeszcze ktos pomoze???please :)
Jeszcze na praktykach studenckich pracując w L.O. jako młody nauczyciel j. angielskiego zmuszony byłem przez p. dyrektor do przepuszczenia ucznia obiboka do następnej klasy, mimo że absolutnie nie nadawał sie do kolejnej klasy. Niewiele miał w głowie, za to tatuś był wysoko postawiony...
Działanie w sprzeczności z własnym sumieniem - to jeszcze jedno z zagrożeń, z jakimi mają do czynienia nauczyciele. Zresztą, nie tylko oni...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka